Siren – kroz prirodu do Pariza

Siren, grad od oko 48,000 stanovnika, šarmantno mestašce na ulazu u Pariz, prepun je turističkih atrakcija. Smešten u zapadnom delu Pariza, u blizini poslovnog centra La Defans, Siren uživa u izuzetnoj lokaciji.

Otkrićete industrijsko, arhitektonsko i prirodno nasleđe Sirena (Muzej urbane i socijalne istorije – MUS; Mon-Valerijan; američko vojno groblje; škola na otvorenom i vinograd Sirena koji je jedan od najlepših vinograda i najveći u Il de Fransu. Ovo mesto, često nepoznato široj javnosti, prava je atrakcija za turiste. Smešten u srcu grada, vinograd Sirena se prostire na zemljištu površine od preko jednog hetara. Vinograd u proseku proizvodi 4.500 boca godišnje, što Klo di pa Sen-Moris čini najvećim vinogradom u Il de Fransu).

Siren takođe rado ugošćava mnoge zanatlije koji neguju i ovekovečuju francuske veštine i znanja. Na raspolaganju su vam različite šetnje, bilo samostalne ili u pratnji vodiča. Divite se Sirenu i Parizu i otkrivajte ga odozgo. Zahvaljujući Mon-Valerijanu koji doseže 162m visine, kao i okolnim vidikovcima, možete uživati u ovom predivnom pejzažu. Dođite i otkrijte grad u kome je život dobar!