19. redovna sednica Skupštine grada Kragujevca

Broj: 06-571/22-I
Dana: 26.08.2022. godine
Kragujevac

Na osnovu člana 42. Statuta grada Kragujevca (“Službeni list grada Kragujevca”, broj 8/19), člana 64. stav 2., člana 114. stav 3, člana.123 124. i 125. Poslovnika Skupštine grada Kragujevca (“Službeni list grada Kragujevca”, broj 16/21),

SAZIVAM
XIX REDOVNU SEDNICU SKUPŠTINE GRADA KRAGUJEVCA
za 02.09.2022. godine (petak) sa početkom u 9,00 sati

Za sednicu predlažem sledeći :

DNEVNI RED

1. Predlog odluke o izmeni i dopuni Odluke o organizaciji i funkcionisanju civilne zaštite.

2. Predlog rešenja o davanju saglasnosti na Odluku o dopuni Odluke o vršenju osnivačkih prava nad Zastava Zavodom za zdravstvenu zaštitu radnika d.o.o. Kragujevac.

3. Predlozi odluka o izmenama i dopunama Odluka o preuzimanju prava i dužnosti osnivača nad ustanovama kulture i izmenama i dopunama Odluka o osnivanju ustanova kulture:

• Narodne biblioteke „Vuk Karadžić“ u Kragujevcu
  • Narodnog muzeja u Kragujevcu
  • Knjaževsko srpskog teatra u Kragujevcu
  • Zavodom za zaštitu spomenika kulture Kragujevac
  • Istorijskim arhivom Šumadije Kragujevac
  • Spomen parkom „Kragujevački oktobar“ u Kragujevcu
  • Centra za negovanje tradicionalne kulture „Abrašević“ Kragujevac
  • Dom omladine „Kragujevac“ u Kragujevcu
  • „Pozorište za decu“ Kragujevac
  • „Koraci“ u Kragujevcu
  • Muzičkog centra u Kragujevcu

4. Predlog rešenja o davanju saglasnosti na Statut o izmeni Statuta Sportskog privrednog društva „Radnički“ d.o.o. Kragujevac.

5. Predlog zaključka o davanju prethodne saglasnosti na Odluku Upravnog odbora Muzičkog centra u Kragujevcu za raspisivanje i sprovođenje javnog konkursa za izbor direktora.

6. Predlozi odluka o davanju saglasnosti na Odluke o raspodeli dobiti privrednih društava za 2021. godinu:

• Šumadija sajam, doo Kragujevac
  • eKG infoData doo, Kragujevac
  • Regionalne agencije za ekonomski razvoj Šumadije i Pomoravlja d.o.o. Kragujevac
  • ”Radio televizija Kragujevac” doo Kragujevac
  • Slobodna zona Šumadija DOO Kragujevac
  • Preduzeća za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba sa invaliditetom „Šumadija“ d.o.o. Kragujevac
  • Sportskog privrednog društva ”FK Radnički 1923” d.o.o. Kragujevac
  • Sportskog privrednog društva ”Radnički” d.o.o. Kragujevac

7. Predlozi odluka o davanju saglasnosti na Odluke o raspodeli dobiti javnih preduzeća za 2021. godinu:

• Javnog komunalnog preduzeća Šumadija Kragujevac
  • Javnog preduzeća ”Putevi” Kragujevac
  • Javnog komunalnog preduzeća ”Niskogradnja” Kragujevac
  • Javnog preduzeća ”Urbanizam”- Kragujevac

8. Predlozi odluka o davanju saglasnosti na Odluke o pokriću gubitaka privrednih društava:

• ”Biznis inovacioni centar” d.o.o. Kragujevac

9. Predlozi odluka o davanju saglasnosti na Odluke o pokriću gubitaka javnih preduzeća:

• Javnog stambenog preduzeća ”Kragujevac”, Kragujevac
  • Javnog komunalnog preduzeća “Vodovod i kanalizacija” Kragujevac

10. Predlog odluke o davanju saglasnosti na Odluku Nadžornog odbora Javnog komunalnog preduzeća Šumadija Kragujevac broj 12-14943 od 20. juna 2022.godine.

11. Predlozi rešenja o davanju saglasnosti na Programe o izmenama i dopunama Godišnjih programa poslovanja za 2022. godinu privrednih društava, i to:

• ”Biznis inovacioni centar” d.o.o. Kragujevac
  • ”Radio televizija Kragujevac” d.o.o. Kragujevac
  • Gradske turističke organizacije “Kragujevac“

12. Predlozi rešenja o davanju saglasnosti na Odluke o izmenama Finansijskih planova za 2022. godinu ustanova kulture:

• Ustanove kulture „Koraci“
  • Narodnog muzeja u Kragujevcu
  • Spomen parka „Kragujevački oktobar”
  • Zavoda za zaštitu spomenika kulture Kragujevac

13. Predlozi zaključaka o prihvatanju Redovnih godišnjih finansijskih izveštaja za 2021. godinu privrednih društava:

• „ Biznis inovacioni centar“ d.o.o. Kragujevac
  • eKG InfoData doo, Kragujevac
  • ”Radio televizija Kragujevac” doo Kragujevac
  • Slobodna zona Šumadija DOO Kragujevac
  • Šumadija sajam
  • Sportskog privrednog društva ”Radnički” d.o.o. Kragujevac
  • Sportskog privrednog društva ”FK Radnički 1923” d.o.o.
  • Sportskog privrednog društva ”Ženski fudbalski klub Radnički 1923” d.o.o. Kragujevac za 2021. godinu

14. Predlozi zaključaka o prihvatanju Redovnih godišnjih finansijskih izveštaja i Godišnjeg izveštaja o poslovanju za 2021. godinu javnih preduzeća:

• Javnog komunalnog preduzeća Šumadija Kragujevac
  • Javnog komunalnog preduzeća ”Vodovod i kanalizacija”, Kragujevac
  • Javnog preduzeća ”Putevi” Kragujevac
  • Javnog preduzeća ”Urbanizam”- Kragujevac
  • Javnog stambenog preduzeća ”Kragujevac”, Kragujevac

15. Predlozi akata iz oblasti izbora, imenovanja, postavljenja i razrešenja

16. Odbornička pitanja.

Materijal za sednicu dostavljamo Vam u prilogu.

Sednica će se održati u Velikoj sali Skupštine grada.

Molimo da sednici prisustvujete, a u slučaju sprečenosti obavestite Sekretarijat za poslove organa Grada na telefone 306-124 i 306-130.