11. redovna sednica Skupštine grada Kragujevca

Dana: 29.10.2021.
 godine
Kragujevac

Na osnovu člana 42. Statuta grada Kragujevca (“Službeni list grada Kragujevca”, broj 8/19), člana 59. stav 1. alineja 1, člana 114. stav, člana 123., 124. i 125. Poslovnika Skupštine grada Kragujevca (“Službeni list grada Kragujevca”, broj 16/21),

SAZIVAM

XI REDOVNU SEDNICU SKUPŠTINE GRADA KRAGUJEVCA

za 05.11.2021. godine (petak) sa početkom u 9,00 sati

Za sednicu predlažem sledeći:

DNEVNI RED

1. Predlog Odluke o izmenama Odluke o budžetu grada Kragujevca
  2. Predlog Odluke o utvrđivanju prosečnih cena kvadratnog metra odgovarajućih nepokretnosti za utvrđivanje poreza na imovinu za 2022. godinu.
  3. Predlog Odluke o dopuni Odluke o taksi prevozu.
  4. Predlog odluke o davanju saglasnosti na Odluku Nadzornog odbora Javnog komunalnog preduzeća ”Vodovod i kanalizacija” Kragujevac broj: XV/2 od 15.10.2021.godine.
  5. Predlog odluke o davanju saglasnosti na Odluku o pokriću gubitka iskazanom u finansijskim izveštajima sa stanjem na dan 31.12.2020.godine JSP ”Kragujevac” Kragujevac.
  6. Predlog rešenja o davanju saglasnosti na Odluku o dopuni Odluke o vršenju osnivačkih prava nad Privrednim društvom ”Centar za strna žita” doo Kragujevac.
  7. Predlog zaključka o davanju prehodne saglasnosti na Odluku Upravnog odbora Ustanove Dom omladine ”Kragujevac” u Kragujevcu na raspisivanju javnog konkursa za izbor direktora.
  8. Predlozi rešenja o davanju saglasnosti na Programe o izmenama i dopunama Godišnjih programa poslovanja za 2021. godinu:
    • Javnog komunalnog preduzeća ”Niskogradnja”, Kragujevac
    • Javnog stambenog preduzeća ”Kragujevac”, Kragujevac
    • Sportskog privrednog društva ”Ženski fudbalski klub Radnički 1923” d.o.o. Kragujevac
    • Preduzeća za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba sa invaliditetom ”Šumadija” doo Kragujevac
  9. Predlog rešenja o davanju saglasnosti na Program o IV izmeni Godišnjeg programa poslovanja za 2021.godinu Privrednog društva ”Centar za strna žita” d.o.o. Kragujevac
  10. Predlozi rešenja o davanju saglasnosti na Odluke o izmeni Finansijskih planova za 2021. godinu ustanova kulture:
    • Centar za negovanje tradicionalne kulture ”Abrašević”
    • „Dom omladine“ Kragujevac
    • Istorijski arhiv Šumadije Kragujevac
    • Knjaževsko srpski teatar u Kragujevcu
    • Ustanova kulture „Koraci“ u Kragujevcu
    • Muzički centar Kragujevac
    • Narodne biblioteke „Vuk Karadžić“ u Kragujevcu
    • Narodnog muzeja u Kragujevcu
    • Ustanove ”Pozorište za decu” Kragujevac
    • Ustanove Spomen – park „Kragujevački oktobar“
    • Zavoda za zaštitu spomenika kulture Kragujevac
  11. Predlog rešenja o obrazovanju Komisije za koordinaciju inspekcijskog nadzora nad poslovima iz izvorne nadležnosti grada Kragujevca.
  12. Predlog Rešenja o obrazovanju Gradskog štaba za vanredne situacije na teritoriji grada Kragujevca.
  13. Predlozi akata iz oblasti izbora, imenovanja, postavljenja i razrešenja.
  14. Odbornička pitanja.

Materijal za sednicu dostavljamo Vam u prilogu.

Sednica će se održati u Velikoj sali Skupštine grada.

Molimo da sednici prisustvujete, a u slučaju sprečenosti obavestite Sekretarijat za poslove organa Grada na telefone 306-124 i 306-130.