REPUBLIKA SRBIJA
GRAD KRAGUJEVAC
GRADSKA UPRAVA ZA PROSTORNO PLANIRANjE, URBANIZAM, IZGRADNjU I ZAŠTITU ŽIVOTNE SREDINE
Odeljenje za prostorno planiranje i zaštitu životne sredine
Služba za zaštitu životne sredine
Broj: XVIII-501-223/18
Datum: 27.09.2018. godine
Kragujevac

Predmet: Obaveštenje o javnom uvidu, javnoj prezentaciji i javnoj raspravi Studije o proceni uticaja na životnu sredinu

Obaveštavamo vas da je podnet zahtev za davanje saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu za PROJEKAT - proizvodni objekat za proizvodnju šinskih vozila "AVENIO" sa pomoćnim objektom - portirnicom, internim saobraćajnicama, manipulativnim platoima i pratećom infrastrukturom, na k.p. br. 4367, 4375, 4376, 4377, 4378, 4379/1, 4378/2, 4762, 4391/6 K.O. Lužnice, na teritoriji grada Kragujevca, od strane nosioca projekta "MIND REAL ESTATE" d.o.o. iz Kragujevca.

Uvid u Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu PROJEKTA -  proizvodni objekat za proizvodnju šinskih vozila "AVENIO" sa pomoćnim objektom - portirnicom, internim saobraćajnicama, manipulativnim platoima i pratećom infrastrukturom, izvršiće se u prostorijama Gradske uprave za prostorno planiranje, urbanizam, izgradnju i zaštitu životne sredine, Služba za zaštitu životne sredine, kancelarija 513, Trg slobode br. 3., Kragujevac, u periodu od 27.09. do 17.10.2018. godine, u vremenu od 10.00 do 12.00 časova.

Zainteresovana javnost koja vrši uvid u Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu može u gorenavedenom roku dostaviti mišljenje stručnoj službi (zaključno sa 17.10.2018. godine).

Javna rasprava i prezentacija Studije o proceni uticaja na životnu sredinu biće održana 18. oktobra 2018. godine sa početkom u 11.00 časova, u prostorijama Gradske uprave za prostorno planiranje, urbanizam, izgradnju i zaštitu životne sredine, Odeljenje za prostorno planiranje i zaštitu životne serdine, Služba za zaštitu životne sredine, kancelarija 326.

Prezentaciji i javnoj raspravi o studiji o proceni uticaja na životnu sredinu učestvovaće nosilac projekta.

Službeno lice
Dragana Mrkalj