Saglasnost na Studiju "CTP DELTA" d.o.o. izrada unutrašnje galanterije za automobile

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA PROSTORNO PLANIRANjE, URBANIZAM, IZGRADNjU I ZAŠTITU ŽIVOTNE SREDINE

Odeljenje za prostorno planiranje i zaštitu životne sredine

Služba za zaštitu životne sredine

Broj: XVIII-501-68/19

Datum: 14.05.2019. godine

K R A G U J E V A C

Obaveštenje o davanju saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu

Obaveštavamo vas da je na osnovu podnetog zahteva nosioca Projekta - "CTP DELTA" d.o.o. iz Beograda (ul. Bulevar Zorana Đinđića br. 64a), za davanje saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu za PROJEKAT – proizvodno - skladišni objekat za izradu unutrašnje galanterije za automobilsku industriju, na kp. br. 10430/15 KO Kragujevac 4 (Predmetna parcela nalazi se u obuhvatu PGR ZONA POSLOVANjA,  ("Službeni list grada Kragujevca", br. 26/13)), na teritoriji grada Kragujevca, Gradska uprava za prostorno planiranje, urbanizam, izgradnju i zaštitu životne sredine, Služba za zaštitu životne sredine, sprovela odgovarajući postupak i dala saglasnost na studiju.

Rešenjem se potvrđuje da je Studija o proceni  uticaja na životnu sredinu izrađena u svemu prema utvrđenim normativima koji su propisani Zakonom o proceni uticaja na životnu sredinu ("Sl. glasnik RS", br.135/04 i 36/09) i Pravilnikom o sadržini Studije o proceni uticaja na životnu sredinu ("Sl. glasnik RS ", br. 69/05).

Studija o proceni uticaja na životnu sredinu ukazuje da projekat – proizvodno - skladišni objekat za izradu unutrašnje galanterije za automobilsku industriju, nosioca Projekta - "CTP DELTA" d.o.o. iz Beograda, na predmetnoj lokaciji saglasno datim uslovima i primenom mera koje su ovim rešenjem i studijom utvrđeni, neće ugrožavati životnu sredinu iznad zakonom propisanih graničnih vrednosti.

Ova odluka je konačna i protiv ove odluke zainteresovana javnost može pokrenuti upravni spor.

Službeno lice

Dragana Mrkalj