Obaveštenje o davanju saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu Projekat - "MLEKAR SZR MIJAT KUČ" iz Kragujevca

Republika Srbija
Grad Kragujevac
Odeljenje za prostorno planiranje i zaštitu životne sredine
Služba za zaštitu životne sredine
Broj: XVIII-501-104/19
Datum: 20.08.2019. godine
Kragujevac

Obaveštavamo vas da je na osnovu podnetog zahteva nosioca Projekta - "MLEKAR SZR MIJAT KUČ" iz Kragujevca, (ulica Svetolika Mladenovića broj 71), za davanje saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu za PROJEKAT – izgradnja objekta proizvodnje mlečnih proizvoda, hladnjaču za gotove proizvode, prateće prostorije i administraciju na kp. br. 3787/1, 3792/1, 3792/2 i 3785/2 KO Kragujevac 4, na teritoriji grada Kragujevca, Gradska uprava za prostorno planiranje, urbanizam, izgradnju i zaštitu životne sredine, Služba za zaštitu životne sredine, sprovela odgovarajući postupak i dala saglasnost na studiju.

Rešenjem se potvrđuje da je Studija o proceni uticaja na životnu sredinu izrađena u svemu prema utvrđenim normativima koji su propisani Zakonom o proceni uticaja na životnu sredinu ("Sl. glasnik RS", br.135/04 i 36/09) i Pravilnikom o sadržini Studije o proceni uticaja na životnu sredinu ("Sl. glasnik RS", br. 69/05).

Studija o proceni uticaja na životnu sredinu ukazuje da projekat – izgradnja objekta proizvodnje mlečnih proizvoda, hladnjaču za gotove proizvode, prateće prostorije i administraciju, nosioca Projekta - "MLEKAR SZR MIJAT KUČ" iz Kragujevca, na predmetnoj lokaciji saglasno datim uslovima i primenom mera koje su ovim rešenjem i studijom utvrđeni, neće ugrožavati životnu sredinu iznad zakonom propisanih graničnih vrednosti.

Ova odluka je konačna i protiv ove odluke zainteresovana javnost može pokrenuti upravni spor.

Službeno lice
Ivana Antonijević