"VIP mobile"-podnet zahtev proširenje postojeće bazne stanice "KG3102_03 KG Aerodrom_2"

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA DRUŠTVENE DELATNOSTI I POSLOVE SA GRAĐANIMA

Sekretarijat  za privredu i društvene delatnosti

Odeljenje za razvoj poljoprivrede i zaštitu životne sredine

Broj: XXV-02-501-29/20

Datum: 30.01.2020. godine

K R A G U J E V A C

O B A V E Š T E Nj E

O PODNETOM ZAHTEVU ZA ODLUČIVANjE O
POTREBI PROCENE UTICAJA NA  ŽIVOTNU SREDINU

Gradska uprava za društvene delatnosti i poslove sa građanima, Sekretarijat za privredu i društvene delatnosti, Odeljenje za razvoj poljoprivrede i zaštitu životne sredine, obaveštava javnost da je nosilac projekta "VIP mobile" d.o.o., ul. Milutina Milankovića br. 1ž, iz Beograda, podneo zahtev za odlučivanje o potrebi izrade Studije o proceni uticaja na životnu sredinu PROJEKTA – proširenja postojeće bazne stanice mobilne telefonije "KG3102_03 KG_Kragujevac_Aerodrom_2", rekonstruisani zatečeni izvor, koja se nalazi na kp.br. 7038 KO Kragujevac 4, ul. Ratka Pavlovića br. 26, na teritoriji grada Kragujevca.

Uvid u podatke i dokumentaciju iz zahteva nosioca projekta, može se izvršiti u prostorijama ovog organa - Gradska uprava za društvene delatnosti i poslove sa građanima, Sekretarijat za privredu i društvene delatnosti, Odeljenje za razvoj poljoprivrede i zaštitu životne sredine, kancelarija broj 326, Trg slobode br. 3, u periodu od 30.01.2020. do 10.02.2020.  godine, u vremenu od 9-12 časova. Uz zahtev su priloženi Izveštaj o ispitivanju elektromagnetnog zračenja i Stručna ocena opterećenja životne sredine u lokalnoj zoni bazne stanice mobilne telefonije "KG3102_03 KG_Kragujevac_Aerodrom_2", izrađena od strane ovlašćenog pravnog lica laboratorije "KVALITET" a.d. Niš, Sektor za ispitivanje, Laboratorija za elektromagnetsku kompatibilnost, Bulevar Svetog Cara Konstantina br. 82-86, 18000 Niš.

U roku od 10 dana od dana objavljivanja ovog obaveštenja, zainteresovana javnost može dostaviti mišljenja o zahtevu za odlučivanje o potrebi procene uticaja predmetnog projekta na životnu sredinu ovom organu.

Ovaj organ će u roku od 10 dana od dana isteka roka iz stava 3. ovog obaveštenja doneti odluku o tome da li je za predloženi projekat potrebna procena uticaja na životnu sredinu, o čemu će blagovremeno obavestiti javnost.

Službeno lice:

Dragana Mrkalj