Obaveštenje o davanju saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu nosioca Projekta Radana Jelića

REPUBLIKA SRBIJA
GRAD KRAGUJEVAC
GRADSKA UPRAVA ZA DRUŠTVENE DELATNOSTI I POSLOVE SA GRAĐANIMA
Sekretarijat za privredu i društvene delatnosti
Odeljenje za razvoj poljoprivrede i zaštitu životne sredine
Broj: XXV-02-501-32/21
Datum: 20.05.2021. godine
KRAGUJEVAC

Obaveštavamo vas da je na osnovu podnetog zahteva nosioca Projekta Radana Jelića, Ulica Belodrimska br.10, Kragujevac za davanje saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu za PROJEKAT - izgradnja betonjerke sa poslovnom zgradom – administrativnim objektom i montažnim administrativnim objektom, na katastarskoj parceli 6286, KO Kragujevac 4 (ulica Grada Karare, u okviru zone privređivanja-poslovanje, koja se nalazi u obuhvatu PGR-a „NASELjA DENINO BRDO''), Gradska uprava za privredu i društvene delatnosti, Sekretarijat za privredu i društvene delatnosti, Odeljenje za razvoj poljoprivrede i zaštitu životne sredine, sprovela odgovarajući postupak i dala saglasnost na studiju.

Rešenjem se potvrđuje da je Studija o proceni uticaja na životnu sredinu izrađena u svemu prema utvrđenim normativima koji su propisani Zakonom o proceni uticaja na životnu sredinu ("Sl. glasnik RS", br.135/04 i 36/09) i Pravilnikom o sadržini Studije o proceni uticaja na životnu sredinu ("Sl. glasnik RS ", br. 69/05).

Studija o proceni uticaja na životnu sredinu ukazuje da Projekat – izgradnja betonjerke sa poslovnom zgradom – administrativnim objektom i montažnim administrativnim objektom, na katastarskoj parceli 6286, KO Kragujevac 4, na predmetnoj lokaciji saglasno datim uslovima i primenom mera koje su ovim rešenjem i studijom utvrđeni, neće ugrožavati životnu sredinu iznad zakonom propisanih graničnih vrednosti.

Ova odluka je konačna i protiv ove odluke zainteresovana javnost može pokrenuti upravni spor.

Službeno lice
Ivana Antonijević