Obaveštenje o donetom rešenju o postupku odlučivanja o potrebi procene uticaja na životnu sredinu i određivanje obima i sadržaja studije nosioca Projekta - "BELKAL" d.o.o.

REPUBLIKA SRBIJA
GRAD KRAGUJEVAC
GRADSKA UPRAVA ZA DRUŠTVENE DELATNOSTI I POSLOVE SA GRAĐANIMA
Sekretarijat za privredu i društvene delatnosti
Odeljenje za razvoj poljoprivrede i zaštitu životne sredine
Broj: XXV-02-501-89/21
Datum: 17.06.2021. godine
KRAGUJEVAC

Gradska uprava za društvene delatnosti i poslove sa građanima, Sekretarijat za privredu i društvene delatnosti, Odeljenje za razvoj poljoprivrede i zaštitu životne sredine, obaveštava javnost da je u zakonom određenom postupku, na zahtev nosioca Projekta - "BELKAL" d.o.o. Kragujevac (ul. Zmaj Jovina br. 8), iz Kragujevca, donela Rešenje za odlučivanje o potrebi procene uticaja na životnu sredinu PROJEKTA – Postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda u okviru reciklažnog centra "Belkal", na kp br. 1562/2 KO Kragujevac 1 (ul. Dragoslava Srejovića br. 89, nekadašnji kompleks fabrike za preradu kože "Partizan"), u obuhvatu Plana generalne regulacije "Radna zona Kragujevac i zona poslovanja" ("Sl.list grada Kragujevca", br. 26/13), u zoni privređivanja – radna zona II "Lepenica" u podcelini 2.1., na teritoriji grada Kragujevca. Nadležni organ je utvrdio da je za predmetni projekat POTREBNA izrada studije o proceni uticaja na životnu sredinu, i ODREDIO obim i sadržaj studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

Uvid u doneto rešenje može se izvršiti u prostorijama organa - Gradska uprava za društvene delatnosti i poslove sa građanima, Sekretarijat za privredu i društvene delatnosti, Odeljenje za razvoj poljoprivrede i zaštitu životne sredine, kancelarija broj 405a, Trg slobode br. 3, Kragujevac.

Protiv ovog rešenja, zainteresovana javnost može izjaviti žalbu drugostepenom organu, u roku od 15 dana od dana objavljivanja ovog obaveštenja, a preko ovog organa.