OBAVEŠTENjE O PODNETOM ZAHTEVU ZA ODLUČIVANjE O POTREBI PROCENE UTICAJA NA ŽIVOTNU SREDINU nosilac projekta "A1 Srbija" doo Beograd

REPUBLIKA SRBIJA
GRAD KRAGUJEVAC
GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE
Odeljenje za zaštitu životne sredine
Broj: XXIV-02-501-102/22
Datum: 07. april 2022. godine
KRAGUJEVAC

Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine obaveštava javnost da je nosilac projekta "A1 Srbija" doo Beograd, podneo zahtev za odlučivanje o potrebi procene uticaja na životnu sredinu za Projekat: radio-bazna stanica A1 KG3015_01 KG_Kragujevac_Silos (ulica Tankosićeva bb), čija se realizacija planira na katastarskoj parceli broj 4686 KO Kragujevac 1, na teritoriji grada Kragujevca.

Uvid u podatke i dokumentaciju iz zahteva nosioca projekta, može se izvršiti u prostorijama ovog organa - Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, kancelarija broj 10, ulica Nikole Pašića broj 6, u periodu od 7. aprila 2022. do 18. aprila 2022. godine, u vremenu od 9-12 časova.

U roku od 10 dana od dana objavljivanja ovog obaveštenja, zainteresovana javnost može dostaviti mišljenja o zahtevu za odlučivanje o potrebi procene uticaja predmetnog projekta na životnu sredinu ovom organu.

Ovaj organ će u roku od 10 dana od dana isteka roka iz stava 3. ovog obaveštenja doneti odluku o tome da li je za predloženi projekat potrebna procena uticaja na životnu sredinu, o čemu će blagovremeno obavestiti javnost.