Privremeno skladištenje i tretman neopasnog metalnog otpada, ”Duferco S Recycling'' doo

1. Zahtev nosioca projekta za odlučivanje o potrebi procene uticaja:

Privremeno skladištenje i tretman neopasnog metalnog otpada realizovanog na delu katastarske parcele broj 1/1 KO Kragujevac 2, na lokaciji ''FCA Srbija''

1. Evidencioni broj zahteva: XVIII -501-162/18

1. Broj dosijea: XVIII-501-162/18 od 29.05.2018. godine

1. Podaci o podnosiocu zahteva/nosiocu projekta:

1) ime/naziv preduzeća: ''Duferco S Recycling'' doo iz Kragujevca, sa sedištem u ulici Bulevar Kraljice Marije broj 54 B, na teritotiji grada Kragujevca

3) podaci o registraciji

matični broj 20836628

šifra delatnosti: 4677

5) kontakt osoba: Direktor Radomir Vukajlović

6) telefon, fax, e-mail:  063/554-884

1. Podaci o prilozima uz zahtev nosioca projekta

1) upitnik - Prilog 2 ili 4: Popunjen upitnik - kratak opis projekta

2) mišljenja i uslovi nadležnih organa i organizacija:

- RAT u iznosu 2030,00 dinara

- Izvod o registraciji privrednog subjekta

- Kopija plana i prepis lista  nepokretnosti predmetnih parcela

- Grafički prilozi

-Kratak opis Projekta – privremeno skladištenje i tretman neopasnog metalnog otpada realizovanog na delu katastarske parcele broj 1/1 KO Kragujevac 2, na lokaciji kompleksa ''FCA Srbija''

3) druga dokumentacija:

1. Odluka o potrebi procene uticaja:

Rešenje da nije potrebna izrada Studije o proceni uticaja na životnu sredinu

1) naziv nadležnog organa: Gradska uprava za prostorno planiranje, urbanizam, izgradnju i zaštitu životne sredine - Odeljenje za prostorno planiranje i zaštitu životne sredine, Služba za zaštitu životne sredine

2) datum i broj: XVIII -501-162/18, od 15.06.2018. godine

1. Podaci o obaveštavanju javnosti:

Dnevni list "Kragujevačke novine'':

Obaveštenje da je podnet zahtev 31.05.2018.

Obaveštenje da je doneto rešenje 21.06.2018.

Obavestenje zainteresovanih institucija o podnetom zahtevu 31.05.2018.

Obavestenje zainteresovanih institucija o donetom rešenju 19.06.2018.

Obavešteni: MZ "Vašarište",  Institut za javno zdravlje, JKP "Vodovod i kanalizacija", Sektor za inspekcijske poslove i komunalnu policiju-Odeljenje za inspekcijske poslove-Inspektorat za zaštitu životne sredine i turističku inspekciju ,  Prirodno matematički fakultet, Ekološko udruženje "Mladen Karaman", Direkcija za urbanizam

2) o javnoj prezentaciji/raspravi:

3) podaci i dokumenti o učešću javnosti:

1. Žalba.

Nije bilo žalbi.

1. Odluka po žalbi.

2. Podaci o dostavljanju odluke po žalbi.

3. Zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

1. Podaci o prilozima uz zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

1. Podaci o pribavljenim mišljenjima na zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

2. Odluka o obimu i sadržaju studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

1. Podaci o obaveštavanju o odluci o sadržaju i obimu studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

1. Odluka o obimu i sadržaju studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

1. Podaci o obaveštavanju o odluci o obimu i sadržaju studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

1. Zahtev nosioca projekta za davanje saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

2. Podaci o

1) studiji o proceni uticaja na životnu sredinu;

2) prilozima uz zahtev nosioca projekta za davnje saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

1. Podaci o pravnim i fizičkim licima i stručnjacima koji su izradili studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

2. Podaci o obaveštavanju o prijemu studije o proceni uticaja na životnu sredinu, o zakazivanju i održavanju javne rasprave.

3. Podaci o dostavljanju nosiocu projekta mišljenja na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

4. Podaci o prijemu izmenjene i dopunjene studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

5. Podaci o dostavljanju studije o proceni uticaja na životnu sredinu tehničkoj komisiji.

6. Izveštaj tehničke komisije i podaci o izmenama i dopunama studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

1. Odluka o davanju/odbijanju saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

2. Podaci o dostavljanju/objavljivanju odluke o davanju/odbijanju saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu

3. Podaci o inspekcijskoj kontroli:.

1) datum i vreme kontrole:

2) imena lica prisutnih tokom vršenja inspekcijske kontrole:

3) način vršenja inspekcijske kontrole:

4) zapisnik o izvršenoj inspekcijskoj kontroli:

5) naložene mere:

6) izrečene sankcije: