"TELEKOM Srbija" a.d.-Bazna stanica mobilne telefonije "KG–S.C. Babović bb (MAXI)"

1. Zahtev nosioca projekta za odlučivanje o potrebi procene uticaja:

Bazna stanice za mobilnu telefoniju –  bazna stanica mobilne telefonije "KG–S.C. Babović bb (MAXI)" – KGV06/KGQ06/KGF06/KGD06 u Kragujevcu, na kp.br. 5378/32 KO Kragujevac 3, ulica Spasenije Cane Babović 66, na teritoriji grada Kragujevca.

1. Evidencioni broj zahteva:

2. Broj dosijea: XVIII-501-269/19 od 02.07.2019.

3. Podaci o podnosiocu zahteva/nosiocu projekta:
    1) ime/naziv preduzeća: "TELEKOM Srbija a.d. Beograd " iz Beograda, ulica Takovska br. 2, 11000 Beograd.

3) podaci o registraciji:
4) šifra delatnosti: 6110, kablovska telekomunikacija

5) kontakt osoba: Slobodan Ilić

6) telefon, fax: 034/330 176, 064/653-23-43, e-mail: slobodan.ilic@telekom.rs

1. Podaci o prilozima uz zahtev nosioca projekta:
    1) upitnik - Prilog 2 ili 4:

2) mišljenja i uslovi nadležnih organa i organizacija:
- Dokaz o uplati takse u iznosu 2090,00 dinara
- Kopija plana predmetne lokacije broj 953-1/2007-4085 od 02.11.2018. godine;

- Izvod iz lista  nepokretnosti broj 953-1/2007-4085 KO Kragujevac , naselje Hipodrom, od 03.12.2007. godine;

-Ugovor o zakupu nepokretnosti za postavljanje telekomunikacione opreme od 12.10.2007. godine zaključen između ugovornih strana: Preduzeće za telekomunikacije "TELEKOM SRBIJA" a.d., ul. Takovska br. 2 iz Beograda, (kao zakupca) koje zastupa generalni direktor mr Draško Petrović i "DELTA MAXI" d.o.o., sa druge strane;

- Grafički prilozi;

-Tehničke karakteristike opreme.

3) druga dokumentacija:

-Stručna ocena opterećenja životne sredine  u lokalnoj zoni bazne stanice mobilne telefonije "KG Spasenije Cane Babović (MAXI)" - KGV06/KGQ06/KGF06/KGD06, na kp.br. 5378/32 KO Kragujevac 3, ulica Spasenije Cane Babović 66, kao i Izveštaj br. EM - 2019/078 od 25.03.2019. godine, o ispitivanju nejonizujućeg elektromagnetskog zračenja u lokalnoj zoni bazne stanice mobilne telefonije "KG Spasenije Cane Babović (MAXI)" - KGV06/KGQ06/KGF06/KGD06, koju je izradila ovlašćena laboratorija "W-line", Autoput za Zagreb broj 22, 11 080 Beograd.

Odluka o potrebi procene uticaja:
Rešenje da nije potrebna procena uticaja doneto: 31.07.2019.

1) naziv nadležnog organa: Gradska uprava za prostorno planiranje, urbanizam, izgradnju i zaštitu životne sredine - Odeljenje za prostorno planiranje i zaštitu životne sredine, Služba za zaštitu životne sredine
2) datum i broj: XVIII-501-269/19, od 31.07.2019.

1. Podaci o obaveštavanju javnosti:
    Dnevni list "Kragujevačke novine'':

Obaveštenje da je podnet zahtev 11.07.2019.

Obaveštenje da je doneto rešenje 22.08.2019.

Obavešteni: MZ "Stara radnička kolonija",  Institut za javno zdravlje, Zavod za zdravstvenu zaštitu radnika,  Sektor za inspekcijske poslove i komunalnu policiju-Odeljenje za inspekcijske poslove-Inspektorat za zaštitu životne sredine i turističku inspekciju, Prirodno matematički fakultet, Ekološko istraživačko društvo "Mladen Karaman", JP "Urbanizam"

2) o javnoj prezentaciji/raspravi:

3) podaci i dokumenti o učešću javnosti:

1. Žalba.

Žalbi nije bilo
9. Odluka po žalbi.

1. Podaci o dostavljanju odluke po žalbi.

2. Zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

12. Podaci o prilozima uz zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

13. Podaci o pribavljenim mišljenjima na zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

3. Odluka o obimu i sadržaju studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

15. Podaci o obaveštavanju o odluci o sadržaju i obimu studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

16. Odluka o obimu i sadržaju studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

4. Podaci o obaveštavanju o odluci o obimu i sadržaju studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

5. Zahtev nosioca projekta za davanje saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

6. Podaci o
    1) studiji o proceni uticaja na životnu sredinu;
    2) prilozima uz zahtev nosioca projekta za davnje saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

7. Podaci o pravnim i fizičkim licima i stručnjacima koji su izradili studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

8. Podaci o obaveštavanju o prijemu studije o proceni uticaja na životnu sredinu, o zakazivanju i održavanju javne rasprave.

9. Podaci o dostavljanju nosiocu projekta mišljenja na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

10. Podaci o prijemu izmenjene i dopunjene studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

11. Podaci o dostavljanju studije o proceni uticaja na životnu sredinu tehničkoj komisiji.

12. Izveštaj tehničke komisije i podaci o izmenama i dopunama studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

13. Odluka o davanju/odbijanju saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

14. Podaci o dostavljanju/objavljivanju odluke o davanju/odbijanju saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu

15. Podaci o inspekcijskoj kontroli:.
    1) datum i vreme kontrole:
    2) imena lica prisutnih tokom vršenja inspekcijske kontrole:
    3) način vršenja inspekcijske kontrole:
    4) zapisnik o izvršenoj inspekcijskoj kontroli:
    5) naložene mere:
    6) izrečene sankcije: