"REC-EE-O" d.o.o. - Povećanje kapaciteta skladišta komponenti nastalih tremanom EE otpada

1. Zahtev nosioca projekta za odlučivanje o potrebi procene uticaja:

Projekta – Povećanje kapaciteta i površina skladišta komponenti nastalih trtmanom EE otpada na kp.br. 1/7 KO Kragujevac 2, od strane nosioca projekta "REC-EE-O" d.o.o. Beograd,  ogranak otkupni centar  Kragujevac, na teritoriji grada Kragujevca.

1. Evidencioni broj zahteva:

1. Broj dosijea: XVIII-501-344/19 od 05.08.2019.

1. Podaci o podnosiocu zahteva/nosiocu projekta:

1) ime/naziv preduzeća: "REC-EE-O" d.o.o. Beograd,  - ogranak otkupni centar  Kragujevac 34 000  Kragujevac.

3) podaci o registraciji:
4) šifra delatnosti: 3832 (ponovna upotreba razvrstanih materijala),

5) kontakt osoba: Velimir Čanak, br.tel. 011/65-80-585,

6) telefon, fax: 381 11 6577 315 , e-mail:

1. Podaci o prilozima uz zahtev nosioca projekta:

1) upitnik - Prilog 2 ili 4:

2) mišljenja i uslovi nadležnih organa i organizacija:
- Dokaz o uplati takse u iznosu 2090,00 dinara
- Kopija plana predmetne lokacije broj 953-1/2013-1881, od 23.09.2013.

- Izvod iz lista  nepokretnosti broj 3995 od 26.10. 2017. godine

-Informacija o lokaciji br.XVIII-350-1620/16 od 04.01.2017.

-Izvod iz Agencije za privredne registre

-Grafički prilozi

-Aneks ugovora o zakupu broj 06-230 od 20.10.2017. godine

3) druga dokumentacija:

1. Odluka o potrebi procene uticaja:

Rešenje da nije potrebna procena uticaja, doneto: 28.08.2019.

1) naziv nadležnog organa: Gradska uprava za prostorno planiranje, urbanizam, izgradnju i zaštitu životne sredine - Odeljenje za prostorno planiranje i zaštitu životne sredine, Služba za zaštitu životne sredine

2) datum i broj: XVIII-501-344/19, od 28.08.2019.

1. Podaci o obaveštavanju javnosti:

Dnevni list "Kragujevačke novine'':

Obaveštenje da je podnet zahtev 08.08.2019.

Obaveštenje da je doneto rešenje 05.09.2019.

Obaveštene institucija:
Obavešteni: MZ "Beloševac",  Institut za javno zdravlje, Zavod za zdravstvenu zaštitu radnika,  Sektor za inspekcijske poslove i komunalnu policiju-Odeljenje za inspekcijske poslove-Inspektorat za zaštitu životne sredine i turističku inspekciju, Prirodno matematički fakultet, Ekološko istraživačko društvo "Mladen Karaman", JP "Urbanizam"

2) o javnoj prezentaciji/raspravi:

3) podaci i dokumenti o učešću javnosti:

1. Žalba.

Žalbi nije bilo
9. Odluka po žalbi.

1. Podaci o dostavljanju odluke po žalbi.

2. Zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.12. Podaci o prilozima uz zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

13. Podaci o pribavljenim mišljenjima na zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

3. Odluka o obimu i sadržaju studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.15. Podaci o obaveštavanju o odluci o sadržaju i obimu studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

16. Odluka o obimu i sadržaju studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

4. Podaci o obaveštavanju o odluci o obimu i sadržaju studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

5. Zahtev nosioca projekta za davanje saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

6. Podaci o
    1) studiji o proceni uticaja na životnu sredinu;
    2) prilozima uz zahtev nosioca projekta za davnje saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

7. Podaci o pravnim i fizičkim licima i stručnjacima koji su izradili studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

8. Podaci o obaveštavanju o prijemu studije o proceni uticaja na životnu sredinu, o zakazivanju i održavanju javne rasprave.

9. Podaci o dostavljanju nosiocu projekta mišljenja na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

10. Podaci o prijemu izmenjene i dopunjene studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

11. Podaci o dostavljanju studije o proceni uticaja na životnu sredinu tehničkoj komisiji.

12. Izveštaj tehničke komisije i podaci o izmenama i dopunama studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

13. Odluka o davanju/odbijanju saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

14. Podaci o dostavljanju/objavljivanju odluke o davanju/odbijanju saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu

15. Podaci o inspekcijskoj kontroli:.
    1) datum i vreme kontrole:
    2) imena lica prisutnih tokom vršenja inspekcijske kontrole:
    3) način vršenja inspekcijske kontrole:
    4) zapisnik o izvršenoj inspekcijskoj kontroli:
    5) naložene mere:
    6) izrečene sankcije: