Zahtev nosioca projekta za odlučivanje o potrebi procene uticaja Instalacija komprimovanog prirodnog gasa na benzinskoj stanici MARKO TRANS CARGO

1. Zahtev nosioca projekta za odlučivanje o potrebi procene uticaja:
Instalacija komprimovanog prirodnog gasa na benzinskoj stanici MARKO TRANS CARGO, na kp.br. 10467 KO Kragujevac 4, (ulica Save Kovačevića br. 58 A), na teritoriji Grada Kragujevca
2. Evidencioni broj zahteva:
3. Broj dosijea: XXV-02-501-145/22 od 17. maj 2022. godine
4. Podaci o podnosiocu zahteva/nosiocu projekta:
1) ime/naziv preduzeća: "MARKO TRANS CARGO" d.o.o., iz Beograda, (ul. Bulevar Mihaila Pupina br.10g/351, 11 070 Novi Beograd)
3) podaci o registraciji:
4) šifra delatnosti: 60250 – Prevoz robe u drumskom saobraćaju
5) kontakt osoba: Marko Kojović
6) telefon, fax: 065/84 58 854, e-mail: office@markotc.com
5. Podaci o prilozima uz zahtev nosioca projekta:
1) upitnik - Prilog 2 ili 4:
2) mišljenja i uslovi nadležnih organa i organizacija:
- Dokaz o uplati takse u iznosu 2.160,00 dinara;
-Rešenje o odobrenju izvođenja radova, br. ROP-KRG-17718-ISAW-4/2021, od 16.11.2021., Odeljenja za poslove objedinjene procedure,
-Rešenje MUP-a, Sektora za vanredne situacije, br. 217–6258/22-2, od 04.05.2022. godine, kojim se utvrđuje da su sprovedene mere zaštite od požara predviđene tehničkom dokumentacijom,
-Geodetski snimak izvedenog stanja stanice komprimovanog gasa sa instalacijama i postrojenjem za punjenje motornih vozila komprimovanim gasom, od 24.04.2022. godine i ostala dokumentacija neophodna za odlučivanje u postupku.
-Uvidom u dostavljenu dokumentaciju i stanje na terenu, nakon sprovedenog postupka razmatranja zahteva, nadležna uprava je utvrdila da za gore navedeni PROJEKAT nije potrebna izrada Studije o proceni uticaja na životnu sredinu.
3) druga dokumentacija:
- Odluka o potrebi procene uticaja:
Rešenje da nije potrebna studija procene uticaja doneto: 01.jun.2022.
1) naziv nadležnog organa: GRADSKA UPRAVA ZA INVESTICIJE I RAZVOJ, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine - Odeljenje za zaštitu životne sredine
2) datum i broj: XXV-02-501-145/22 od 17. maj 2022. godine
7. Podaci o obaveštavanju javnosti:
Dnevni list "Kragujevačke":
Obaveštenje javnosti da je podnet zahtev 19.maj.2022. – "Kragujevačke"
Obaveštenje javnosti da je doneto rešenje 02.jun.2022. - "Kragujevačke"

Obaveštenje zainteresovanih institucija o podnetom zahtevu 19.maj.2022.
Obaveštenje zainteresovanih institucija o donetom rešenju 02.jun.2022.

Obavešteni: MZ "Bubanj", Institut za javno zdravlje, Sektor za inspekcijske poslove i komunalnu policiju-Odeljenje za inspekcijske poslove-Inspektorat za zaštitu životne sredine i turističku inspekciju, Prirodno matematički fakultet, , JP "Urbanizam"

2) o javnoj prezentaciji/raspravi:
3) podaci i dokumenti o učešću javnosti:
8. Žalba.
Žalbi nije bilo.
9. Odluka po žalbi.
10. Podaci o dostavljanju odluke po žalbi.
11. Zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

12. Podaci o prilozima uz zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

13. Podaci o pribavljenim mišljenjima na zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.
14. Odluka o obimu i sadržaju studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

15. Podaci o obaveštavanju o odluci o sadržaju i obimu studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

16. Odluka o obimu i sadržaju studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

17. Podaci o obaveštavanju o odluci o obimu i sadržaju studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

18. Zahtev nosioca projekta za davanje saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.
19. Podaci o
1) studiji o proceni uticaja na životnu sredinu;
2) prilozima uz zahtev nosioca projekta za davnje saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

20. Podaci o pravnim i fizičkim licima i stručnjacima koji su izradili studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.
21. Podaci o obaveštavanju o prijemu studije o proceni uticaja na životnu sredinu, o zakazivanju i održavanju javne rasprave.
22. Podaci o dostavljanju nosiocu projekta mišljenja na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.
23. Podaci o prijemu izmenjene i dopunjene studije o proceni uticaja na životnu sredinu.
24. Podaci o dostavljanju studije o proceni uticaja na životnu sredinu tehničkoj komisiji.
25. Izveštaj tehničke komisije i podaci o izmenama i dopunama studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

26. Odluka o davanju/odbijanju saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.
27. Podaci o dostavljanju/objavljivanju odluke o davanju/odbijanju saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu
28. Podaci o inspekcijskoj kontroli:.
1) datum i vreme kontrole:
2) imena lica prisutnih tokom vršenja inspekcijske kontrole:
3) način vršenja inspekcijske kontrole:
4) zapisnik o izvršenoj inspekcijskoj kontroli:
5) naložene mere:
6) izrečene sankcije: