Obaveštenje o davanju saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu nosioca Projekta – “CTP Phi” doo 29.12.2022.

REPUBLIKA SRBIJA
GRAD KRAGUJEVAC
GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE
Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine
Odeljenje za zaštitu životne sredine
Broj: XXIV-02-501-358/22
Datum: 29. decembar 2022. godine
KRAGUJEVAC

Obaveštavamo vas da je na osnovu podnetog zahteva nosioca Projekta – “CTP Phi” doo, ulica (Bulevar Zorana Đinđića 64/a, Novi Beograd), Kragujevac, za davanje saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu za PROJEKAT – Izgradnja proizvodno-skladišnog objekta sa administracijom i pomoćnim objektima na katastarskoj parceli broj 10429/5 KO Kragujevac 4 (ulica Braće Nikolić), na teritoriji grada Kragujevca, Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, Nikole Pašića br. 6, kancelarija broj 10, Kragujevac, sprovela odgovarajući postupak i dala saglasnost na studiju.

Rešenjem se potvrđuje da je Studija o proceni uticaja na životnu sredinu izrađena u svemu prema utvrđenim normativima koji su propisani Zakonom o proceni uticaja na životnu sredinu (“Službeni glasnik Republike Srbije”, br. 135/04 i 36/09) i Pravilnikom o sadržini Studije o proceni uticaja na životnu sredinu (“Službeni glasnik Republike Srbije”, br. 69/05).

Studija o proceni uticaja na životnu sredinu ukazuje da projekat – Izgradnja proizvodno-skladišnog objekta sa administracijom i pomoćnim objektima na katastarskoj parceli broj 10429/5 KO Kragujevac 4 (ulica Braće Nikolić), na teritoriji grada Kragujevca, na predmetnoj lokaciji, saglasno datim uslovima i primenom mera koje su ovim rešenjem i studijom utvrđeni, neće ugrožavati životnu sredinu iznad zakonom propisanih graničnih vrednosti.

Ova odluka je konačna i protiv ove odluke zainteresovana javnost može pokrenuti upravni spor.