Obaveštenje o donetom rešenju da je potrebna izrada Studije-izgradnja drugog dela industrijskog kompleksa “WACKER NEUSON” (faza 2), nosilac projekta “WACKER NEUSON KRAGUJEVAC” doo 27.01.2023.

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE

Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj,

privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine

Odeljenje za zaštitu životne sredine

Broj : XXIV-02-501-7/23

Datum: 26. januar 2023. godine

K R A G U J E V A C

O B A V E Š T E Nj E

O DONETOM REŠENjU O POSTUPKU ODLUČIVANjA O
POTREBI PROCENE UTICAJA NA  ŽIVOTNU SREDINU I ODREĐIVANjE OBIMA I SADRŽAJA STUDIJE

Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, obaveštava javnost da je u zakonom određenom postupku, na zahtev nosioca projekta “WACKER NEUSON KRAGUJEVAC” doo (ul. Milice Miljković 13), donela Rešenje za odlučivanje o potrebi procene uticaja na životnu sredinu PROJEKTA – izgradnja drugog dela industrijskog kompleksa “WACKER NEUSON” (faza 2) na kp.br. 10430/14 KO Kragujevac 4. Nadležni organ je utvrdio da je za predmetni projekat POTREBNA izrada studije o proceni uticaja na životnu sredinu, i ODREDIO obim i sadržaj studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

Uvid u doneto rešenje može se izvršiti u prostorijama organa – Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, kancelarija broj 10, ulica Nikole Pašića broj 6, Kragujevac.

Protiv ovog rešenja, zainteresovana javnost može izjaviti žalbu drugostepenom organu, u roku od 15 dana od dana objavljivanja ovog obaveštenja, a preko ovog organa.