Zahtev nosioca projekta "Beki-M.Centar" za odlučivanje o potrebi procene uticaja projekta - Postrojenje za skladištenje i tretman neopasnog otpada

1. Zahtev nosioca projekta za odlučivanje o potrebi procene uticaja:

Postrojenje za skladištenje i tretman neopasnog  otpada, na katastarskoj parceli broj 215 KO Dragobraća, (ulica Marka Čabrića br.7), na teritoriji grada Kragujevca.

1. Evidencioni broj zahteva: : XXIV-02-501-281/22
  2. Broj dosijea: XXIV-02-501-281/22, od 24.10.2022. godine
  3. Podaci o podnosiocu zahteva/nosiocu projekta:
    1) ime/naziv preduzeća: "Beki-M.Centar" (ulica Marka Čabrića br.7)

3) podaci o registraciji:
4) šifra delatnosti: 3811 – skupljanje otpada koji nije opasan

5) kontakt osoba: Bekim Šabani

6) telefon, fax: 069/4931119

1. Podaci o prilozima uz zahtev nosioca projekta:
    1) upitnik - Prilog 2 ili 4:

2) mišljenja i uslovi nadležnih organa i organizacija:
- Dokaz o uplati takse u iznosu 2.160,00 dinara;

- Upitnik za odlučivanje o potrebi izrade Studije o proceni uticaja na životnu sredinu, kompletan opis tehnologije rada Projekta;

- Rešenje iz APR-a, BD 20044/2017 matični broj 64386310 od 1. marta 2017. godine, šifra delatnosti 3811 – skupljanje otpada koji nije opasan;

-Informacija o lokaciji, br. XXX 02 350-14/21, od 22.1.2021. godine, Grad Kragujevac, Gradska uprava za društvene delatnosti i poslove sa građanima, Sekretarijat za objedinjenu proceduru i stambene poslove,  Odeljenje za urbanizam i stambene poslove;

-Kopija katastarskog plana R=1:500, br. 953-025-18735/2022 od 12.10.2022. godine, Republički geodetski zavod, Služba za katastar nepokretnosti Kragujevac;
- Izvod iz lista nepokretnosti broj 769 od 13.10. 2021. godine, Republički geodetski zavod;

- Ugovor o zakupu nepokretnosti zaključen dana 05.10.2022. godine u Kragujevcu između zakupca Bekim Šabani, Kragujevac, sa sedištem u ulici Marka Čabrića br.7, koga zastupa direktor Bekim Šabani, i zakupodavca Saša Manojlović iz Kragujevca, ulica Hopovo 005, Maršić, Kragujevac;

- Grafički prilozi

3) druga dokumentacija:

- Odluka o potrebi procene uticaja:
Rešenje da nije potrebna procena uticaja doneto: 16.11.2022.

1) naziv nadležnog organa: GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine - Odeljenje za zaštitu životne sredine

2) datum i broj: XXIV-02-501-281/22, od 24.10. 2022. godine

1. Podaci o obaveštavanju javnosti:
    Dnevni list "Kragujevačke":

Obaveštenje javnosti da je podnet zahtev 03.11.2022. – "Kragujevačke"

Obaveštenje javnosti da je doneto rešenje 17.11.2022. - "Kragujevačke"

Obaveštenje zainteresovanih institucija o podnetom zahtevu 03.11.2022.

Obaveštenje zainteresovanih institucija o donetom rešenju 17.11.2022

Obavešteni: MZ "Lepenica",  Institut za javno zdravlje, Sektor za inspekcijske poslove i komunalnu policiju-Odeljenje za inspekcijske poslove-Inspektorat za zaštitu životne sredine i turističku inspekciju, Prirodno matematički fakultet, JP "Urbanizam"

2) o javnoj prezentaciji/raspravi:

3) podaci i dokumenti o učešću javnosti:

1. Žalba.

Žalbi nije bilo.
9. Odluka po žalbi.

1. Podaci o dostavljanju odluke po žalbi.
  2. Zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

12. Podaci o prilozima uz zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

13. Podaci o pribavljenim mišljenjima na zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.
  3. Odluka o obimu i sadržaju studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

15. Podaci o obaveštavanju o odluci o sadržaju i obimu studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

16. Odluka o obimu i sadržaju studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

4. Podaci o obaveštavanju o odluci o obimu i sadržaju studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

5. Zahtev nosioca projekta za davanje saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.
  6. Podaci o
    1) studiji o proceni uticaja na životnu sredinu;
    2) prilozima uz zahtev nosioca projekta za davnje saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

7. Podaci o pravnim i fizičkim licima i stručnjacima koji su izradili studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.
  8. Podaci o obaveštavanju o prijemu studije o proceni uticaja na životnu sredinu, o zakazivanju i održavanju javne rasprave.
  9. Podaci o dostavljanju nosiocu projekta mišljenja na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.
  10. Podaci o prijemu izmenjene i dopunjene studije o proceni uticaja na životnu sredinu.
  11. Podaci o dostavljanju studije o proceni uticaja na životnu sredinu tehničkoj komisiji.
  12. Izveštaj tehničke komisije i podaci o izmenama i dopunama studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

13. Odluka o davanju/odbijanju saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.
  14. Podaci o dostavljanju/objavljivanju odluke o davanju/odbijanju saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu
  15. Podaci o inspekcijskoj kontroli:.
    1) datum i vreme kontrole:
    2) imena lica prisutnih tokom vršenja inspekcijske kontrole:
    3) način vršenja inspekcijske kontrole:
    4) zapisnik o izvršenoj inspekcijskoj kontroli:
    5) naložene mere:
    6) izrečene sankcije: