Zahtev nosioca projekta "Transmetal plus" doo za odlučivanje o potrebi procene uticaja na životnu sredinu projekta - Postrojenje za upravljanje otpadom

1. Zahtev nosioca projekta za odlučivanje o potrebi procene uticaja:

Postrojenje za upravljanje otpadom, čija se realizacija planira na katastarskoj parceli broj 1/6 KO Kragujevac 2 (ulica Šafarikova), na teritoriji grada Kragujevca.

1. Evidencioni broj zahteva: XXIV-02-501-354/22
  2. Broj dosijea: XXIV-02-501-354/22 od 15.12.2022. godine
  3. Podaci o podnosiocu zahteva/nosiocu projekta:
    1) ime/naziv preduzeća: "Transmetal plus" doo (Kovinski put 45B, Smederevo)

3) podaci o registraciji: Matični broj: 20863480 PIB: 107745840
4) šifra delatnosti: 4677– Trgovina na veliko otpacima i ostacima

5) kontakt osoba: Aleksandar Mrdaković

6) telefon, fax: 065/5585-902

1. Podaci o prilozima uz zahtev nosioca projekta:
    1) upitnik - Prilog 2 ili 4:

2) mišljenja i uslovi nadležnih organa i organizacija:
- Dokaz o uplati takse u iznosu 2.160,00 dinara;

- Upitnik za odlučivanje o potrebi izrade Studije o proceni uticaja na životnu sredinu, kompletan opis tehnologije rada Projekta;

- Informacija o lokaciji za KP br. 1/6 i 1/7 KO Kragujevac 2, broj XXX -02- 350-1705/22 od 15. septembra 2022. godine, Grad Kragujevac, Gradska uprava za imovinske poslove, urbanizam, izgradnju i ozakonjenje, Sekretarijat za urbanizam i izgradnju, Odeljenje za poslove u oblasti urbanizma;

- Izvod iz lista nepokretnosti broj 3995 KO KO Kragujevac 2, od 4. decembra 2022. godine, Republički geodetski zavod, Služba za katastar nepokretnosti Kragujevac;

- Ugovor o zakupu nepokretnosti na katastarskoj parceli broj 1/6 i 1/7 KO Kragujevac 2 zaključen dana 17. novembra 2022. godine, u Kragujevcu između Centra za reciklažu Beograd ul. Tome Buše br. 14, koje zastupa Ivan Cvetković kao zakupodavac i "Transmetal plus" doo , Kovinski put 45B, Smederevo, koje zastupa direktor Ivan Cvetković, kao zakupac.

- Grafički prilozi

3) druga dokumentacija:

- Odluka o potrebi procene uticaja:
Rešenje da nije potrebna procena uticaja doneto: 10.01.2022.

1) naziv nadležnog organa: GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine - Odeljenje za zaštitu životne sredine

2) datum i broj: XXIV-02-501-354/22 od 10.01. 2022. godine

1. Podaci o obaveštavanju javnosti:
    Dnevni list "Novosti" i nedeljni lokalni list "Kragujevačke":

Obaveštenje javnosti da je podnet zahtev 26.12.2022. – Dnevni list "Novosti"

Obaveštenje javnosti da je doneto rešenje 12.01.2023. - lokalni list  "Kragujevačke"

Obaveštenje zainteresovanih institucija o podnetom zahtevu 26.12.2022.

Obaveštenje zainteresovanih institucija o donetom rešenju 12.01.2023.

Obavešteni: MZ "Beloševac", Institut za javno zdravlje, Sektor za inspekcijske poslove i komunalnu policiju-Odeljenje za inspekcijske poslove-Inspektorat za zaštitu životne sredine, Prirodno matematički fakultet, JP "Urbanizam", JKP "Vodovod i kanalizacija", JKP "Šumadija".

2) o javnoj prezentaciji/raspravi:

3) podaci i dokumenti o učešću javnosti:

1. Žalba.

Žalbi nije bilo.
9. Odluka po žalbi.

1. Podaci o dostavljanju odluke po žalbi.
  2. Zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

12. Podaci o prilozima uz zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

13. Podaci o pribavljenim mišljenjima na zahtev za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu.
  3. Odluka o obimu i sadržaju studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

15. Podaci o obaveštavanju o odluci o sadržaju i obimu studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

16. Odluka o obimu i sadržaju studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

4. Podaci o obaveštavanju o odluci o obimu i sadržaju studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

5. Zahtev nosioca projekta za davanje saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.
  6. Podaci o
    1) studiji o proceni uticaja na životnu sredinu;
    2) prilozima uz zahtev nosioca projekta za davnje saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

7. Podaci o pravnim i fizičkim licima i stručnjacima koji su izradili studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.
  8. Podaci o obaveštavanju o prijemu studije o proceni uticaja na životnu sredinu, o zakazivanju i održavanju javne rasprave.
  9. Podaci o dostavljanju nosiocu projekta mišljenja na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.
  10. Podaci o prijemu izmenjene i dopunjene studije o proceni uticaja na životnu sredinu.
  11. Podaci o dostavljanju studije o proceni uticaja na životnu sredinu tehničkoj komisiji.
  12. Izveštaj tehničke komisije i podaci o izmenama i dopunama studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

13. Odluka o davanju/odbijanju saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.
  14. Podaci o dostavljanju/objavljivanju odluke o davanju/odbijanju saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu
  15. Podaci o inspekcijskoj kontroli:.
    1) datum i vreme kontrole:
    2) imena lica prisutnih tokom vršenja inspekcijske kontrole:
    3) način vršenja inspekcijske kontrole:
    4) zapisnik o izvršenoj inspekcijskoj kontroli:
    5) naložene mere:
    6) izrečene sankcije: