"WACKER NEUSON KRAGUJEVAC" doo-Obaveštenje o javnom uvidu, prezentaciji i raspravi Studije o proceni uticaja na životnu sredinu projekta-izgradnja drugog dela industrijskog kompleksa "WACKER NEUSON" (faza 2) 23.03.2023.

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE

Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine

Odeljenje za zaštitu životne sredine

Broj: XXIV-02-501-85/23

Datum: 23. mart 2023. godine

Obaveštenje o javnom uvidu, javnoj prezentaciji i javnoj raspravi Studije o proceni uticaja na životnu sredinu

Obaveštavamo vas da je podnet zahtev za davanje saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu za PROJEKAT – izgradnja drugog dela industrijskog kompleksa "WACKER NEUSON" (faza 2) na kp.br. 10430/14 KO Kragujevac 4 (ugao ulice Save Kovačevića bb i Braće Nikolić bb), na teritoriji grada Kragujevca, od strane nosioca projekta "WACKER NEUSON KRAGUJEVAC" doo (ul. Milice Miljković 13), Kragujevac.

Saglasno članu 20. st. 1. i 2. Zakona o proceni uticaja, JAVNI UVID u predmetnu studiju o proceni uticaja nadležni organ će obezbediti u prostorijama Gradske uprave za razvoj i investicije, Sekretarijata za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenja za zaštitu životne sredine, Nikole Pašića br. 6, kancelarija broj 10, Kragujevac, u periodu od 23. marta do 12. aprila 2023. godine, u vremenu od 10.00 do 12.00 časova.

Zainteresovana javnost može izvršiti uvid u Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu u gore navedenom roku i  dostaviti mišljenje stručnoj službi (zaključno sa 12. aprilom 2023. godine).

Javna rasprava i prezentacija Studije o proceni uticaja na životnu sredinu biće održana 19. aprila 2023. godine sa početkom u 11.00 časova, u prostorijama Gradske uprave za razvoj i investicije, Sekretarijata za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenja za zaštitu životne sredine, Nikole Pašića br. 6, kancelarija broj 10, 34000 Kragujevac.

Prezentaciji i javnoj raspravi o studiji o proceni uticaja na životnu sredinu učestvovaće nosilac projekta.