"Becchis Osiride" d.o.o. - Obaveštenje o podnetom zahtevu o potrebi izrade Studije na životnu sredinu - izgradnja industrijske hale za proizvodnju izolacionih materijala od poliuretanske pene za automobilsku industriju, ul. Dragoslava Srejovića 89, Kragujevac - 06.04.2023.

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE

Sekretarijat  za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine

Odeljenje za zaštitu životne sredine

Broj: XXIV-02-501-101/23

Datum: 06. april 2023. godine

KRAGUJEVAC

OBAVEŠTENjE

O PODNETOM ZAHTEVU ZA ODLUČIVANjE O
POTREBI PROCENE UTICAJA NA ŽIVOTNU SREDINU

Ovo odeljenje, kao nadležni organ za poslove iz oblasti zaštite životne sredine rešavajući po zahtevu "Becchis Osiride" d.o.o., Kragujevac (ul. Dragoslava Srejovića 89), obaveštava javnost da je nosilac projekta podneo zahtev za odlučivanje o potrebi izrade Studije o proceni uticaja na životnu sredinu PROJEKTA – izgradnja industrijske hale za proizvodnju izolacionih materijala od poliuretanske pene za automobilsku industriju, spratnosti P i P+2, čija se realizacija planira na katastarskoj parceli 1559/13 KO Kragujevac 1 (lokacija je obuhvaćena Planom generalne regulacije "Radna zona Kragujevac i zona poslovanja", ("Službeni list grada Kragujevca", br.26/13) u zoni privređivanja - radna zona II "Lepenica", u podcelini 2.1, ulica Dragoslva Srejovića br. 89), na teritoriji grada Kragujevca.

Uvid u podatke i dokumentaciju iz zahteva nosioca projekta, može se izvršiti u prostorijama ovog organa - Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, ul. Nikole Pašića br. 6, kancelarija broj 10, u periodu od 06.04.2023. do 18.04.2023. godine, u vremenu od 9-12 časova.

U roku od 10 dana od dana objavljivanja ovog obaveštenja, zainteresovana javnost može dostaviti mišljenja o zahtevu za odlučivanje o potrebi procene uticaja predmetnog projekta na životnu sredinu ovom organu.

Ovaj organ će u roku od 10 dana od dana isteka roka iz stava 3. ovog obaveštenja doneti odluku o tome da li je za predloženi projekat potrebna procena uticaja na životnu sredinu, o čemu će blagovremeno obavestiti javnost.