Zahtev nosioca projekta- Radan Jelić za ocenu potrebe za ažuriranjem Studije o proceni uticaja na životnu sredinu -izgradnja betonjerke sa poslovnom zgradom, adm. objektom i mon. adm. objektom (ul. grada Karare) 18.5.2023.

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE

Sekretarijat  za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i

zaštitu životne sredine

Odeljenje za zaštitu životne sredine

Broj: XXV-02-501-141/23

Datum: 18. maj 2023. godine

O B A V E Š T E Nj E

O PODNETOM ZAHTEVU ZA OCENU POTREBE ZA AŽURIRANjEM STUDIJE O
POTREBI PROCENE UTICAJA  NA  ŽIVOTNU SREDINU

Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu i poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, obaveštava javnost da je nosilac projekta Radan Jelić Kragujevac (ul. Belodrimska br.10), podneo zahtev za ocenu potrebe za ažuriranje Studije o proceni uticaja na životnu sredinu PROJEKTA – izgradnja betonjerke sa poslovnom zgradom, administrativnim objektom i montažnim administrativnim objektom na kp.br. 6286 KO Kragujevac 4, u ulici grada Karare, na teritoriji grada Kragujevca.

Uvid u podatke i dokumentaciju iz zahteva nosioca projekta, može se izvršiti u prostorijama ovog organa - Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu i poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, kancelarija broj 10, ulica Nikole Pašića broj 6, u periodu od 18. maja do 2. juna 2023. godine, u vremenu od 9-12 časova.

U roku od 15 dana od dana objavljivanja ovog obaveštenja, zainteresovana javnost može dostaviti mišljenja o zahtevu za ocenu potrebe za ažuriranje Studije o proceni uticaja predmetnog projekta na životnu sredinu ovom organu.

Ovaj organ će u roku od 10 dana od dana isteka roka iz stava 3. ovog obaveštenja doneti odluku o tome da li je za predloženi projekat potrebno ažuriranje Studije o proceni uticaja na životnu sredinu, o čemu će blagovremeno obavestiti javnost.