Obaveštenje o podnetom zahtevu o potrebi procene uticaja na životnu sredinu bazne stanice mobilne telefonije "KG19 KGU19 KGL19 KGO19 KGJ19 KG-SILOS",na kp.br. 4686 KO Kragujevac, ''TELEKOM SRBIJA'' a.d. Beograd, 15.6.2023.

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE

Sekretarijat  za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu

i zaštitu životne sredine

Odeljenje za zaštitu životne sredine

Broj: XXIV-02-501-191/23

Datum: 15. jun 2023. godine

K R A G U J E V A C

O B A V E Š T E Nj E

O PODNETOM ZAHTEVU ZA ODLUČIVANjE O
POTREBI PROCENE UTICAJA  NA  ŽIVOTNU SREDINU

Ovo odeljenje, kao nadležni organ za poslove iz oblasti zaštite životne sredine rešavajući po zahtevu ''TELEKOM SRBIJA'' a.d., iz Beograda, (ul. Takovska br. 2, 11000 Beograd), za odlučivanje o potrebi procene uticaja postojeće radio bazne stanice mobilne telefonije "KG19 KGU19 KGL19 KGO19 KGJ19 KG-SILOS", na životnu sredinu, na kp.br. 4686 KO Kragujevac, Grad Kragujevac, donelo je obaveštenje o podnetom zahtevu za odlučivanje o potrebi procene uticaja na životnu sredinu, broj: XXIV-02-501-191/23 od 15. juna 2023. godine.

Uvid u podatke i dokumentaciju iz zahteva nosioca projekta, može se izvršiti u prostorijama ovog organa - Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, ul. Nikole Pašića br. 6, kancelarija broj 10, u roku od 10 dana od dana objavljivanja ovog obaveštenja, u vremenu od 9-12 časova.

U roku od 10 dana od dana objavljivanja ovog obaveštenja, zainteresovana javnost može dostaviti mišljenja o zahtevu za odlučivanje o potrebi procene uticaja predmetnog projekta na životnu sredinu ovom organu.

Ovaj organ će u roku od 10 dana od dana isteka roka iz stava 3. ovog obaveštenja doneti odluku o tome da li je za predloženi projekat potrebna procena uticaja na životnu sredinu, o čemu će blagovremeno obavestiti javnost.