Obaveštenje o davanju saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu - izgradnja industrijske hale za proizvodnju izolacionih materijala od poliuretanske pene za automobilsku industriju, (ul. Dragoslava Srejovića 89), nosilac projekta "Becchis Osiride" d.o.o. - 10.08.2023.

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE

Odeljenje za zaštitu životne sredine

Broj: XXIV-02-501-179/23

Datum: 10. avgust 2023. godine

Obaveštavamo vas da je na osnovu podnetog zahteva nosioca projekta "Becchis Osiride" d.o.o., Kragujevac (ul. Dragoslava Srejovića br. 89), Kragujevac, za davanje saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu za PROJEKAT - izgradnja industrijske hale za proizvodnju izolacionih materijala od poliuretanske pene za automobilsku industriju, spratnosti P i P+2, na kp.br. 1559/13 KO Kragujevac 1 (lokacija je obuhvaćena Planom generalne regulacije "Radna zona Kragujevac i zona poslovanja", ("Službeni list grada Kragujevca", br. 26/13), u zoni privređivanja - radna zona II "Lepenica", u podcelini 2.1, ulica Dragoslava Srejovića br. 89, na teritoriji grada Kragujevca, Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, Nikole Pašića br. 6, kancelarija broj 10, Kragujevac, sprovela odgovarajući postupak i dala saglasnost na studiju.

Rešenjem se potvrđuje da je Studija o proceni  uticaja na životnu sredinu izrađena u svemu prema utvrđenim normativima koji su propisani Zakonom o proceni uticaja na životnu sredinu ("Službeni glasnik Republike Srbije", br. 135/04 i 36/09) i Pravilnikom o sadržini Studije o proceni uticaja na životnu sredinu ("Službeni glasnik Republike Srbije", br. 69/05).

Studija o proceni uticaja na životnu sredinu ukazuje da projekat – izgradnja industrijske hale za proizvodnju izolacionih materijala od poliuretanske pene za automobilsku industriju, na kp.br. 1559/13 KO Kragujevac 1, na teritoriji grada Kragujevca, na predmetnoj lokaciji, saglasno datim uslovima i primenom mera koje su ovim rešenjem i studijom utvrđeni, neće ugrožavati životnu sredinu iznad zakonom propisanih graničnih vrednosti.

Ova odluka je konačna i protiv ove odluke zainteresovana javnost može pokrenuti upravni spor.