Obaveštenje o davanju saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu projekta - izgradnja drugog dela industrijskog kompleksa "WACKER NEUSON" (faza 2), nosilac projekta - "WACKER NEUSON KRAGUJEVAC" doo 2.11.2023.

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE

Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj,

privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine

Odeljenje za zaštitu životne sredine

Broj: XXIV-02-501-275/23

Datum: 2. novembar 2023. godine

Obaveštavamo vas da je na osnovu podnetog zahteva nosioca Projekta - "WACKER NEUSON KRAGUJEVAC" doo (ul. Braće Nikolić 2A) Kragujevac, za davanje saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu za PROJEKAT – izgradnja drugog dela industrijskog kompleksa "WACKER NEUSON" (faza 2) na kp.br. 10430/14 KO Kragujevac 4, na teritoriji grada Kragujevca, Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, Nikole Pašića br. 6, kancelarija broj 10, Kragujevac, sprovela odgovarajući postupak i dala saglasnost na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu.

Rešenjem se potvrđuje da je Studija o proceni uticaja na životnu sredinu izrađena u svemu prema utvrđenim normativima koji su propisani Zakonom o proceni uticaja na životnu sredinu ("Službeni glasnik Republike Srbije", br. 135/04 i 36/09) i Pravilnikom o sadržini Studije o proceni uticaja na životnu sredinu ("Službeni glasnik Republike Srbije", br. 69/05).

Studija o proceni uticaja na životnu sredinu ukazuje da projekat – izgradnja drugog dela industrijskog kompleksa "WACKER NEUSON" (faza 2) na kp.br. 10430/14 KO Kragujevac 4, na teritoriji grada Kragujevca, na predmetnoj lokaciji, saglasno datim uslovima i primenom mera koje su ovim rešenjem i studijom utvrđeni, neće ugrožavati životnu sredinu iznad zakonom propisanih graničnih vrednosti.

Ova odluka je konačna i protiv ove odluke zainteresovana javnost može pokrenuti upravni spor.