Obaveštenje o donetom rešenju da je potrebna izrada Studije o proceni uticaja na životnu sredinu- Rekonstrukcija proizvodne hale "Čelik" u poslovno-industrijskom kompleksu MIND PARK (k.p. br. 4776 KO Lužnice, ul. Aleja Milanović bb)" nosilac projekta- "MIND Real Estate" d.o.o., 16.11.2023.

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE

Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj,

privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine

Odeljenje za zaštitu životne sredine

Broj : XXIV-02-501-356/23

Datum: 16. novembar 2023. godine

O B A V E Š T E Nj E

O DONETOM REŠENjU O POSTUPKU ODLUČIVANjA O
POTREBI PROCENE UTICAJA NA  ŽIVOTNU SREDINU I ODREĐIVANjE OBIMA I SADRŽAJA STUDIJE

Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, obaveštava javnost da je u zakonom određenom postupku, na zahtev nosioca projekta "MIND Real Estate" d.o.o., 34325 Kragujevac, aleja Milanović bb, donela Rešenje za odlučivanje o potrebi procene uticaja na životnu sredinu PROJEKTA – rekonstrukcija u okviru postojećeg gabarita dela proizvodne hale "Čelik" u  poslovno – industrijskom kompleksu "Mind park", na katastarskoj parceli broj 4776 KO Lužnice, 34325 Kragujevac, aleja Milanović bb. Nadležni organ je utvrdio da je za predmetni projekat POTREBNA izrada studije o proceni uticaja na životnu sredinu, i ODREDIO obim i sadržaj studije o proceni uticaja na životnu sredinu.

Uvid u doneto rešenje može se izvršiti u prostorijama organa - Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, kancelarija broj 10, ulica Nikole Pašića broj 6, Kragujevac.

Protiv ovog rešenja, zainteresovana javnost može izjaviti žalbu drugostepenom organu, u roku od 15 dana od dana objavljivanja ovog obaveštenja, a preko ovog organa.