Obaveštenje o javnom uvidu, prezentaciji i raspravi Studije o proceni uticaja na životnu sredinu projekta- rekonstrukcija u okviru postojećeg gabarita dela proizvodne hale Čelik u poslovno-industrijskom kompleksu MIND PARK, kp broj 4776 KO Lužnice nosilac projekta- "MIND Real Estate" d.o.o., 28.12.2023.

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE

Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine

Odeljenje za zaštitu životne sredine

Broj: XXIV-02-501-479/23

Datum: 28. decembar 2023. godine

Obaveštenje o javnom uvidu, javnoj prezentaciji i javnoj raspravi Studije o proceni uticaja na životnu sredinu

Obaveštavamo vas da je podnet zahtev za davanje saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu za PROJEKAT – rekonstrukcija u okviru postojećeg gabarita dela proizvodne hale Čelik u poslovno-industrijskom kompleksu MIND PARK, na katastarskoj parceli broj 4776 KO Lužnice na teritoriji grada Kragujevca, od strane nosioca projekta "MIND Real Estate" d.o.o, 34325  Kragujevac, Aleja Milanović bb.

Saglasno članu 20. st. 1. i 2. Zakona o proceni uticaja, JAVNI UVID u predmetnu studiju o proceni uticaja nadležni organ će obezbediti u prostorijama Gradske uprave za razvoj i investicije, Sekretarijata za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenja za zaštitu životne sredine, Nikole Pašića br. 6, kancelarija broj 10, Kragujevac, u periodu od 28. decembra 2023. godine do 17. januara 2024. godine, u vremenu od 10.00 do 12.00 časova.

Zainteresovana javnost može izvršiti uvid u Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu u gore navedenom roku i  dostaviti mišljenje stručnoj službi (zaključno sa 17. januarom 2024. godine).

Javna rasprava i prezentacija Studije o proceni uticaja na životnu sredinu biće održana 19. januara 2024. godine sa početkom u 11.00 časova, u prostorijama Gradske uprave za razvoj i investicije, Sekretarijata za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenja za zaštitu životne sredine, Nikole Pašića br. 6, kancelarija broj 10, 34000 Kragujevac.

Prezentaciji i javnoj raspravi o studiji o proceni uticaja na životnu sredinu učestvovaće nosilac projekta.