Odbor za lokalnu samoupravu i mesnu samoupravu

Obrazovan Rešenjem Skupštine grada Kragujevca, Broj: 112-998/24-I od 24. aprila 2024. godine, u sledećem sastavu:

1. Miodrag Nikolić - predsednik Odbora, odbornik, predstavnik političke stranke Socijalistička partija Srbije
  2. Slavica Radenković - zamenik predsednika Odbora, odbornik, predstavnik Koalicije: ALEKSANDAR VUČIĆ  Kragujevac ne sme da stane
  3. Snežana Jovanović - član Odbora, odbornik, predstavnik Koalicije: ALEKSANDAR VUČIĆ – Kragujevac ne sme da stane
  4. Dr Predrag Đurđević - član Odbora, odbornik, predstavnik Koalicije: ALEKSANDAR VUČIĆ– Kragujevac ne sme da stane
  5. Dr Ana Santrač - član Odbora, predstavnik Koalicije: ZAJEDNO I SRBIJA CENTAR-
  6. Slavoljub Mićović – član Odbora, predstavnik Koalicije: Ujedinjeni protiv nasilja – Nada za Kragujevac -
  7. Danilo Čalija – član odbora, predstavnik Grupe građana SLAĐAN RAKIĆ – KRAGUJEVAČKA INICIJATIVA – POKRET VOLIM SELO SVOJE – EKO PARK

Odbor je nadležan da razmatra ostvarivanje sistema lokalne samouprave u Gradu, pitanja  vezana  za  organizaciju  i  rad  organa  Grada, ostvarivanje poslova državne uprave koje Republika poveri Gradu, način obrazovanja, organizaciju i način obavljanja poslova u mesnim zajednicama i drugim oblicima  mesne  samouprave,  razmatra  inicijative  za obrazovanje,  ukidanje  ili  promenu  područja  mesnih zajednica, predlaže donošenje ili promenu Statuta Grada, razmatra zahteve i utvrđuje predloge rešenja o davanju saglasnosti na upotrebu grba, zastave i naziva Grada, kao i druga pitanja iz oblasti lokalne samouprave i uprave.

Stručne i administrativno – tehničke poslove za potrebe Odbora obavlja sekretar Odbora, Svešana Todorović - diplomirani ekonomista, zaposlena u Gradskoj upravi za poslove organa grada.