Odbor za komunalne delatnosti, saobraćaj i delatnosti od opšteg interesa

Obrazovan Rešenjem Skupštine grada Kragujevca, Broj: 112-1002/24-I od 24. aprila 2024. godine, u sledećem sastavu:

1. Zoran Vučković Cace - predsednik Odbora, odbornik, predstavnik Koalicije ALEKSANDAR VUČIĆ – Kragujevac ne sme da stane
  2. Dejan Šapić - zamenik predsednika Odbora, odbornik, predstavnik Koalicije: ALEKSANDAR VUČIĆ – Kragujevac ne sme da stane
  3. Slavoljub Bradonjić – član Odbora, odbornik, predstavnik Koalicije: ALEKSANDAR VUČIĆ – Kragujevac ne sme da stane
  4. Nikola Dobrić - član Odbora, predstavnik Koalicije: ALEKSANDAR VUČIĆ – Kragujevac ne sme da stane
  5. Vanja Stefanović – član Odbora, predstavnik Koalicije: ZAJEDNO I SRBIJA CENTAR
  6. Dragan Branković – član Odbora, predstavnik Koalicije: Ujedinjeni protiv nasilja – Nada za Kragujevac
  7. Predrag Radivojević – član Odbora, predstavnik Grupe građana: ZA KRAGUJEVAC – ZNAMO SE! Dr Miroslav Stojanović – Džiga

Odbor je nadležan da razmatra predloge akata iz oblasti komunalne privrede i delatnosti od opšteg interesa, izgradnje komunalne infrastrukture, razmatra predloge programa i izveštaja o poslovanju JP, JKP i drugih subjekata čiji je osnivač Grad, odnosno kojima je povereno obavljanje komunalne delatnosti, razmatra predloge akata  iz oblasti režima i  tehničkog regulisanja, organizacije  saobraćaja, linijskog, gradskog i prigradskog prevoza putnika  u drumskom saobraćaju, javnih parkirališta, organizacione, materijalne i druge uslove za njihovo obavljanje, kao i predloge akata  iz oblasti bezbednosti saobraćaja obavlja i druge poslove u ovim oblastima u skladu sa odlukama Skupštine.

Stručne i administrativno – tehničke poslove za potrebe Odbora obavlja sekretar Odbora, Gordana Mišić, diplomirani pravnik, zaposlena u Gradskoj upravi za poslove organa grada.