Odbor za udruživanje i saradnju

Obrazovan Rešenjem Skupštine grada Kragujevca, Broj: 112-1006/24-I od 24. aprila 2024. godine, u sledećem sastavu:

1. Nikola Nešić - predsednik Odbora, odbornik, predstavnik Koalicije: Zajedno i Srbija Centar
  2. Đorđe Petrović - zamenik predsednika Odbora, odbornik, predstavnik Političke stranke: Jaka Srbija - SILNE SRBSKO
  3. Dragana Čampar - član Odbora, predstavnik Koalicije: Aleksandar Vučić – Kragujevac ne sme da stane
  4. Ivan Raca – član Odbora, predstavnik Koalicije: Aleksandar Vučić – Kragujevac ne sme da stane
  5. Marina Matić – član Odbora, predstavnik Grupe građana: 300 Kragujevčana
  6. Božidar Đurđević – član Odbora, predstavnik Političke stranke Socijalistička partija Srbije
  7. Ljiljana Ćirović - član Odbora, odbornik, predstavnik koalicije Ujedinjeni protiv nasilja – Nada za Kragujevac

Odbor je nadležan da razmatra nacrte i predloge akata iz oblasti saradnje i udruživanja sa jedinicama lokalne samouprave druge države uz saglasnost Vlade RS, kao i saradnje i udruživanja sa domaćim gradovima i opštinama, osnivanju asocijacija gradova i opština u skladu sa zakonom, određuje sastav delegacija Skupštine i podnosi Izveštaj Skupštini o ostvarenoj saradnji, obavlja i druge poslove u skladu sa odlukama Skupštine.

Stručne i administrativno – tehničke poslove za potrebe Odbora obavlja sekretar Odbora, Milica Deljanin, diplomirani pravnik, zaposlena u Gradskoj upravi za poslove organa grada.