Obaveštenje o podnetom zahtevu o proceni uticaja na životnu sredinu postojeće radio bazne stanice mob. telefonije "KG56 KGU56 KGL56 KGO56 KGJ56 Delta park" nosilac projekta - ''TELEKOM SRBIJA''a.d., 18.4.2024.

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE

Sekretarijat  za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu

i zaštitu životne sredine

Odeljenje za zaštitu životne sredine

Broj: XXIV-02-501-97/24

Datum: 18. april 2024. godine

O B A V E Š T E Nj E

O PODNETOM ZAHTEVU ZA ODLUČIVANjE O
POTREBI PROCENE UTICAJA  NA  ŽIVOTNU SREDINU

Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine obaveštava javnost da je nosilac projekta ''TELEKOM SRBIJA'' a.d. Beograd, (ul. Takovska br. 2, 11000 Beograd) podneo zahtev za odlučivanje o potrebi procene uticaja postojeće radio bazne stanice mobilne telefonije "KG56 KGU56 KGL56 KGO56 KGJ56 Delta park", na životnu sredinu, na kp.br. 10470/7 KO Kragujevac 4 (ul. Save Kovačevića br.27, pored trgovačkog centra Delta park), na teritoriji grada Kragujevca.

Uvid u podatke i dokumentaciju iz zahteva nosioca projekta, može se izvršiti u prostorijama ovog organa - Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, ul. Nikole Pašića br. 6, kancelarija broj 10, u periodu od 18. aprila do 29. aprila 2024. godine, u vremenu od 9-12 časova.

U roku od 10 dana od dana objavljivanja ovog obaveštenja, zainteresovana javnost može dostaviti mišljenja o zahtevu za odlučivanje o potrebi procene uticaja predmetnog projekta na životnu sredinu ovom organu.

Ovaj organ će u roku od 10 dana od dana isteka roka iz stava 3. ovog obaveštenja doneti odluku o tome da li je za predloženi projekat potrebna procena uticaja na životnu sredinu, o čemu će blagovremeno obavestiti javnost.