Obaveštenje o podnetom zahtevu o proceni uticaja na životnu sredinu - Proizvodna hala sa upravnim aneksom, na kp.br. 10440/19 KO Kragujevac 4 (ul. Lepenica bb) nosilac projekta -''ELAN'' doo Kragujevac 18.4.2024.

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE

Sekretarijat  za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu

i zaštitu životne sredine

Odeljenje za zaštitu životne sredine

Broj: XXIV-02-501-106/24

Datum: 18. april 2024. godine

O B A V E Š T E Nj E

O PODNETOM ZAHTEVU ZA ODLUČIVANjE O
POTREBI PROCENE UTICAJA  NA  ŽIVOTNU SREDINU

Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine obaveštava javnost da je nosilac projekta ''ELAN'' doo Kragujevac (ul. Čede Dulejanovića br. 43, Kragujevac) podneo zahtev za odlučivanje o potrebi procene uticaja projekta – Proizvodna hala sa upravnim aneksom, na životnu sredinu, na kp.br. 10440/19 KO Kragujevac 4 (ul. Lepenica bb), na teritoriji grada Kragujevca.

Uvid u podatke i dokumentaciju iz zahteva nosioca projekta, može se izvršiti u prostorijama ovog organa - Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, ul. Nikole Pašića br. 6, kancelarija broj 10, u periodu od 18. aprila do 29. aprila 2024. godine, u vremenu od 9-12 časova.

U roku od 10 dana od dana objavljivanja ovog obaveštenja, zainteresovana javnost može dostaviti mišljenja o zahtevu za odlučivanje o potrebi procene uticaja predmetnog projekta na životnu sredinu ovom organu.

Ovaj organ će u roku od 10 dana od dana isteka roka iz stava 3. ovog obaveštenja doneti odluku o tome da li je za predloženi projekat potrebna procena uticaja na životnu sredinu, o čemu će blagovremeno obavestiti javnost.