Obaveštenje o javnom uvidu, prezentaciji i raspravi Studije o proceni uticaja na životnu sredinu projekta– postrojenje za termički tretman otpada – kotlarnica u okviru postojećeg ind. objekta, kp.br. 15810 KO Kragujevac 1(ul. Skladišni centar br.13), nosilac projekta "FORMA IDEALE" d.o.o. Kragujevac 18.4.2024.

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE

Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine

Odeljenje za zaštitu životne sredine

Broj: XXIV-02-501-81/24

Datum: 18. april 2024. godine

Obaveštenje o javnom uvidu, javnoj prezentaciji i javnoj raspravi Studije o proceni uticaja na životnu sredinu

Obaveštavamo vas da je podnet zahtev za davanje saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu za PROJEKAT – postrojenje za termički tretman otpada – kotlarnica u okviru postojećeg industrijskog objekta, na kp.br. 15810 KO Kragujevac 1, na teritoriji grada Kragujevca, od strane nosioca projekta "FORMA IDEALE" d.o.o., iz Kragujevca, (ul. Skladišni centar br. 13, 34 000 Kragujevac).

Saglasno članu 20. st. 1. i 2. Zakona o proceni uticaja na životnu sredinu ("Službeni glasnik Republike Srbije", br. 135/04, 36/09), JAVNI UVID u predmetnu studiju o proceni uticaja nadležni organ će obezbediti u prostorijama Gradske uprave za razvoj i investicije, Sekretarijata za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenja za zaštitu životne sredine, Nikole Pašića br. 6, kancelarija broj 10, Kragujevac, u periodu od 18.04.2024. do 08.05.2024. godine, u vremenu od 10.00 do 12.00 časova.

Zainteresovana javnost može izvršiti uvid u Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu u gore navedenom roku i  dostaviti mišljenje stručnoj službi (zaključno sa 08.05.2024. godine).

Javna rasprava i prezentacija Studije o proceni uticaja na životnu sredinu biće održana 09. maja 2024. godine sa početkom u 11.00 časova, u prostorijama Gradske uprave za razvoj i investicije, Sekretarijata za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenja za zaštitu životne sredine, Nikole Pašića br. 6, kancelarija broj 10, 34000 Kragujevac.

Prezentaciji i javnoj raspravi o studiji o proceni uticaja na životnu sredinu prisustvovaće nosilac projekta.