Obaveštenje o podnetom zahtevu za određivanje obima i sadržaja Studije o proceni uticaja na životnu sredinu projekta - Skladište neopasnog otpada, uspostavljenog na kat. parc. broj 1857/2 i 1857/3 KO Jovanovac, nosilac projekta "RESES CENTAR" 11.7.2024.

REPUBLIKA SRBIJA

GRAD KRAGUJEVAC

GRADSKA UPRAVA ZA RAZVOJ I INVESTICIJE

Sekretarijat  za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu

i zaštitu životne sredine

Odeljenje za zaštitu životne sredine

Datum: 11.07.2024. godine

Broj: XXIV-02-501-181/24

OBAVEŠTENjE O PODNETOM ZAHTEVU ZA ODREĐIVANjE OBIMA I SADRŽAJA STUDIJE O PROCENI UTICAJA NA  ŽIVOTNU SREDINU

Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine obaveštava javnost da je nosilac projekta "RESES CENTAR" d.o.o. iz Kragujevca podneo zahtev za određivanje obima i sadržaja Studije o proceni uticaja PROJEKTA – Proširenje kapaciteta Postrojenja za upravljanje otpadom "RESES CENTAR" uspostavljenog na kat. parc. broj 1857/2 i 1857/3 KO Jovanovac, na teritoriji Grada Kragujevca.

Uvid u podatke i dokumentaciju iz zahteva nosioca projekta, može se izvršiti u prostorijama ovog organa - Gradska uprava za razvoj i investicije, Sekretarijat za lokalni ekonomski razvoj, privredu, poljoprivredu i zaštitu životne sredine, Odeljenje za zaštitu životne sredine, ul. Nikole Pašića br. 6, kancelarija broj 10, u roku od 15 dana od dana objavljivanja ovog obaveštenja, u vremenu od 9-12 časova.

U roku od 15 dana od dana objavljivanja ovog obaveštenja, može se dostaviti mišljenje o zahtevu za određivanje obima i sadržaja studije o proceni uticaja predmetnog projekta ovom organu.

Ovaj organ će u roku od 10 dana od dana isteka roka iz stava 3. ovog obaveštenja doneti odluku o određivanju obima i sadržaja studije o proceni uticaja na životnu sredinu, o čemu će blagovremeno obavestiti javnost.