U jedinstvenom arhitektonskom kompleksu industrijskog nasleđa Grada, na Kneževom arsenalu, sinoć je počelo novo izdanje Arsenal festa. Od metala i kultnih hitova domaćeg rokenrola, preko bezvremenskog švedskog popa, pa sve do najtrđih rifova i kantautorskih nastupa, festival je još jednom pokazao zašto već 16 godina zauzima posebno mesto na regionalnoj muzičkoj mapi.
Program na majn stejdžu otvorio je energičan nastup finskog benda Sonata Arctica. Publika je potom dočekala Partibrejkerse koji su po ko zna koji put potvrdili koliko je moćan zvuk rokenrola. Bezvremenski hitovi švedskih pop ikona The Cardigans ispunili su očekivanja hiljada posetilaca, nakon kojih je glavnu binu preuzeo najpopularniji izvođač mlađe generacije Jakov Jozinović. Njegov prvi festivalski nastup u karijeri publika Arsenal Festa je dočekala sa velikim oduševljenjem. Moderan metal zvuk niškog benda Lavina, koji je bio predstavnik na ovogodišnjoj Evroviziji, zatvorio je prvo festivalsko veče na mejn stejdžu što je potvrdilo da tvrđi zvuk zauzima važno mesto na ovom festivalu.
Garden stejdž je bio u boji metala, panka i alternativnog zvuka. Program je otvorio mladi mađarski sastav The Hellfreaks. Zatim su usledili energični nastupi novosadskog benda Concrete Sun i legendarnih Cockney Rejects, dok su pioniri grindkor zvuka Napalm Death priredili jedan od najenergičnijih nastupa večeri, ocenjuju organizatori. Negativ i Ivana Peters, Matija Cvek i Kralj Čačka, vladali su garden stejdžom.
Arsenal Fest se nastavlja večeras. Publiku očekuju i koncerti britanskog elektronskog dua Underworld na mejn stejdžu, zatim Magnifico, Destruction, Artan Lili, Detour, Marko Luis i drugi, dok će na Eksploziv di džej stejdžu nastupiti Luton Pepe i Tom Novy.
Kapije festivala otvaraju se u 19 časova. Ulaznice su dostupne na platformi Tickets.rs i na samom ulazu u festival. Više informacija na: www.arsenalfest.rs.