U 2022. godini gradski parlament je zasedao 12 puta, održano je 10 redovnih, jedna po hitnom postupku i jedna svečana sednica. U narednoj godini nas očekuje, ako ne ista, onda još veća odbornička aktivnost i veći broj sednica na kojima ćemo razmatrati odluke koje će dolaziti od strane Gradskog veća, rekao je predsednik Skupštine grada Miroslav Petrašinović, na prijemu upriličenom nakon održane sednice gradskog parlamenta, poslednje u ovoj kalendarskoj godini. Predsednik Petrašinović se zahvalio odbornicima na održanom visokom nivou političkih dijaloga, političkih  diskusija zbog kojih su postignuti visoki ciljevi.

Možemo da se pohvalimo da smo najbolji parlament u Srbiji kada je reč o nivou političkih komunikacija i nivou političkog obraćanja. Upravo je to ono na čemu smo zajedno radili poslednjih nekoliko godina i čemu ste doprineli zajedno sa narodnim poslanicima koji učestvuju u radu gradskog parlamenta, rekao je u obraćanju odbornicima Petrašinović. To se definitvno vidi po diskusijama, po broju odbornika koji učestvuju u diskusijama i načinu kako argumentovano brane i zastupaju svoje i stavove svojih političkih grupa  bez obzira da li su pozicione ili opozicione. Ono što je najvažnije, istakao je predsednik Petrašinović, je da se nikada ne prelazi granica pristojnosti, uvažavanja političkog protivnika jer smo svi usmereni na to da se grad Kragujevac vodi u dobrom smeru. Petrašinović je istakao dobru saradnju sa članovima Gradskog veća i gradonačelnikom Nikolom Dašićem, jednim od najaktivnijih predlagača skupštinskih akata, odluka, rešenja koje donosimo na sednicama Skupštine grada.

Petrašinović je odbornicima kragujevačkog parlamenta poželeo uspešnu  u 2023. godini, ličnu i porodičnu sreću, dobro zdravlje i kvalitetan rad kao i međusobno uvažavanje i poštovanje u zajedničkom donošenju dobrih odluka kojima ćemo istoriju Kragujevca menjati na bolje, a budućim generacijama ostaviti grad dostojan njihovih predaka i potomaka.