Sistem objedinjene naplate u gradu Kragujevcu koji se obavlja u Javno stambenom preduzeću „Kragujevac” omogućava ekonomičnu, brzu i racionalnu obradu podataka i objedinjenu naplatu komunalnih usluga preko mesečnih uplatnica za stambeni prostor na teritoriji grada Kragujevca. Ovakvim načinom naplate obuhvaćeno je 38,96 posto korisnika u Republici Srbiji. Grad Kragujevac, kao jedna od sedam jedinica lokalne samouprave koja je uspostavila sistem objedinjene naplate, svojim Sistemom obuhvata 2,41 posto ukupnog broja korisnika u Republici Srbiji.

Jedan od ciljeva koji je postavljen Godišnjim Programom poslovanja Javno stambenog preduzeća „Kragujevac” za 2023. godinu je i promovisanje izdavanja građanima E-računa za izvršenu uslugu na mejl korisnika čime bi se u značajnoj meri umanjili troškovi poslovanja, ali i čuvala životna sredina. Građani bi dobijali račun za izvršenu uslugu na svoj mejl, u prvoj nedelji po isteku meseca i na taj način imali više vremena da planiraju svoj kućni budžet i izvrše plaćanje računa, ali i da obezbede sigurno uručenje računa.

Prijava sugrađana za uslugu E-račun moguće je da se realizuju popunjavanjem upitnika sa nekoliko podataka na sajtu https://jspkragujevac.rs/ u delu E- račun.