Adresa novog zvaničnog sajta grada Kragujevca od danas je kragujevac.ls.gov.rs.

Izrada novog sajta grada pokrenuta je na inicijativu gradonačelnika Nikole Dašića a u skladu sa razvojem svih elektronskih usluga na kojima je grad Kragujevac intenzivno radio, kazala je Sanja Tucaković, članica Gradskog veća za lokalnu samoupravu na konferenciji za medije u preduzeću eKG InfoData, na kojoj je predstavljen sajt.

Platformu za novu zvaničnu veb prezentaciju obezbedila je Kancelarija za informacione tehnologije i elektronsku upravu Vlade Republike Srbije potpuno besplatno, a implementirao ga je eKG InfoData, preduzeće čiji je osnivač Grad.

Novi sajt grada usklađen je sa Zakonom o elektronskoj upravi na platformi je ls.gov.rs i prvi usklađen i sa formom svih sajtova državnih organa. Intuitivan je i konforan za rad i za službenike lokalne samouprave i za građane koji će jednostavnije i lakše pristupati informacijama, a u okviru određene forme na sajtu moći da postavljaju pitanja gradonačelniku ili određenim službama Gradske uprave, kazala je Tucaković.

Informacije i sve što je objavljeno na sada već starom sajtu nalaze se na adresi www.arhiva.kragujevac.rs.