Dvodnevna sportska sajamska manifestacija „Sajam sporta“ biće otvorena u petak, 24 februara na Šumadija sajmu – najavljeno je na današnjoj konferenciji za novinare.

Promocija sporta, predstavljanje sportskih klubova, sportskih saveza, turnira, sportska oprema, rekviziti i druženja sa sportistima je samo deo onoga što je pripremljeno za posetioce sajma i ljubitelje sporta. Posetioci će biti u prilici da se oprobaju u brojnim sportovima i druže sa aktuelnim i kao i nekadašnjim olimpijskim šampionima i sportskim asovima. Sajam će otvoriti Miloš Vidović, kapiten FK „Radnički“.

Pokrovitelj ove manifestacije je Grad Kragujevac, a organizatori su Sportski savez grada Kragujevca, SPD Radnički, FK Radnički i Šumadija sajam.

Kragujevac je grad sporta i o tome svedoče i rezultati koje ostvaruju naši sportisti i kolektivi SPD „Radnički“, FK „Radnički“ i svi ostali klubovi koji su na direktnom finansiranju grada Kragujevca.

Želja nam je da se pohvalimo, da pokažemo sportsko lice našeg grada, Posetioci sajma će moći da se susretnu sa našim uspešnim sportistima koji vredno i posvećeno treniraju, koji ulažu ogroman trud i vreme u ostvarivanje velikih sportskih rezultata. Želim ovom prilikom da pozovem roditelje da dovedu svoju decu na ovaj sajam, da vide sve omo što Kragujevac u ovom trenutku nudi kroz svoje sportske kolektive. Pozivam roditelje da vrate decu sportu jer je to važno da bi nam deca bila zdrava i da bi neki od njih sutra ostvarili ovako velike sportske rezultate – kazao je Predrag Stevović, član Gradskog veća za sport.

Prema rečima Aleksandra Štajna, direktora Šumadija sajma, tokom dva sajamska dana, klubovi će na jednom od najsavremenijih terena koji je postavljen na Šumadija sajmu moći da predstave svoje aktivnosti.

„Dugujemo veliku zahvalnost Gradu Kragujevcu koji je pokrovitelj sajma. Mi sa Šumadija sajma smo izuzetno zadovoljni što smo deo ove „sportske misije“ koja će održati u Kragujevcu – naglasio je Štajn.

Stavro Rašković, SPD „Radnički“ istakao je da je poznato koliko Kragujevčani vole sport i tu podršku najbolje osećaju na terenu, u sportskoj hali, ali sajam je dobra prilika da bude predstavljeno i sve ono što rade i mimo terena.

Sva naša deca koja treniraju, sve mlađe kategorije i treneri, to je jedna velika mašinerija koja stoji iza cele te priče. Tokom dva sajamska dana naši posetioci će imati priliku da se sretnu sa našim uspešnim sportistima koje gledaju samo na terenu – kazao je Rašković.