09.45 - Gradonačelnik Nikola Dašić i zamenik gradonačelnika Ivica Momčilović sa saradnicima obići će gradilišta u okviru projekta „Čista Srbija“:

-ulica Miluna Grujovića-Veliko Polje

-ulica Zvornička-Ćava

-ulica Karaula 5-Beloševac

-ulica Branislava Miljkovića-Ilićev-ulica Pere Dobrinovića-Petrovac

-ulica-Ane Frank-Petrovac

• Izjave za medije predviđene se po obilasku poslednjeg gradilišta

10.00 sati – Skupštinska sala - obuka lica za zaštitu podataka o ličnosti za sprovođenje Zakona o zaštiti podataka o ličnosti kojoj će prisustvovati Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti Milan Marinović, zamenica Poverenika Sanja Unković, predstavnici Službe Poverenika, kao i ovlašćena lica za zaštitu podataka o ličnosti iz više od 40 javnih ustanova sa područja grada Kragujevca. Obuku će sprovesti predstavnici Službe Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, uz podršku multi-donatorskog projekta „Podrška jačanju vladavine prava u Republici Srbiji“ (EU ZA BORBU PROTIV KORUPCIJE I ZA OSNOVNA PRAVA) finansiranog od strane EU i nemačkog Saveznog ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj (BMZ), za čiju implementaciju je zadužen Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

11.00 sati – Spomenik „Talac“ (Metino brdo) – Polaganjem venaca kraj spomenika „Talac“, Gradski odbor SUBNOR-a Kragujevac obeležiće 81. godinu od stradanja rodoljuba u logoru Metino brdo. U ime grada Kragujevca venac će položiti Zoran Mladenović, zamenik predsednika Skupštine grada.

Odeljenje za komunikacije

www.kragujevac.ls.gov.rs