Gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić čestitao je Međunarodni praznik žena - 8. mart svim Kragujevčankama a za svoje saradnice upriličio je prijem u zgradi Gradske uprave.

Posebno sam kao gradonačelnik ponosan na činjenicu da su žene na najvišim pozicijama u Upravi grada Kragujevca. U deset Gradskih uprava, osam je načelnica. Dužnost sekretara Skupštine grada takođe obavlja žena. Pravobranilaštvo, lokalni ombudsman, energetski menadžer, lokalni antikorupcijski forum, takođe je u rukama žena. Načelnica Šumadijskog upravnog okruga je žena, rekao je gradonačelnik Dašić.

On je podsetio na činjenicu da je Republika Srbija prošle godine zauzela 23. mesto od ukupno 146 zemalja po pitanju rodne ravnopravnosti. Najbolje smo rangirani u domenu političke moći i participaciji žena u Vladi i parlamentu. To se naravno preslikava i na lokalne samouprave. Naš grad je napravio veliki iskorak, a konkretnim rezultatima pokazali smo istinsku posvećenost unapređenju položaja žena, istakao je Dašić i zahvalio se na hrabrosti, njihovoj spremnosti za borbu za evropski kvalitet života i rada svih naših sugrađana. Zato vama i svim Kragujevčankama želim da budete sigurne u sebe, poštovane i ravnopravne, u kući, na poslu i svakom drugom mestu.