Predškolske ustanove „Nada Naumović“ i „Đurđevdan“ raspisale se Jedinstveni javni konkurs za prijem dece na celodnevni boravak u predškolske ustanove čiji je osnivač grad Kragujevac za radnu 2023/2024.godinu. U skladu sa raspoloživim kapacitetima broj slobodnih mesta u vrtićima PU Đurđevdan je 292, a u vrtićima PU Nada Naumović 247.

Zainteresovani roditelji koji žele da svoju decu upišu u neko od obdaništa predškolskih ustanova čiji je osnivač grad Kragujevac, zahtev sa  dokumentacijom mogu da predaju počev od ponedeljka 13. marta zaključno sa 3. aprilom 2023. godine lično u kancelariji br. 5 u ulici Prvoslava Stojanovića br. 10 svakog radnog dana od 09.00 do 14.00 sati ili putem pošte na adrese predškolskih ustanova „Nada Naumović“ na adresu Save Kovačevića br 30. i „Đurđevdan“ na adresu Prvoslava Stojanovića br 10, lokal br 7.

Zahtev se može podneti i elektronskim putem, na linku www.euprava.gov.rs na portalu eUprave Republike Srbije nalazi se link Pomoć, gde je objašnjen način popunjavanja elektronske prijave.

Na osnovu zahteva i predate neophodne dokumentacije Komisija će najkasnije do 13. maja 2023. godine izvršiti bodovanje i rangiranje i utvrditi i objaviti Preliminarnu listu bodovanja i rangiranja i Preliminarni spisak primljene dece.

Zahtevi za prijem dece na celodnevni boravak (Obrazac 1) mogu se preuzeti na internet stranicama grada Kragujevca (https://www.kragujevac.ls.gov.rs/tekst/50654/jedinstveni-javni-konkurs-za-prijem-dece-na-celodnevni-boravak-u-predskolske-ustanove-ciji-je-osnivac-grad-kragujevac-za-radnu-202324-godinu-10032023.php), PU „Nada Naumović“ (www.nadanaumovic.rs), PU „Đurđevdan“ (www.pudjurdjevdan.edu.rs) ili neposredno u kancelariji br. 5 u ulici Prvoslava Stojanovića broj 10, Kragujevac.