U organizaciji Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave i SKGO, u Kragujevcu je održana prva javna rasprava o Nacrtu zakona o izmenama i dopunama Zakona o zaposlenima u autonomnim pokrajinama i jedinicama lokalne samouprave.

Na raspravi su predstavnicima opština i gradova autonomne pokrajine i jedinica lokalne samouprave predstavljeni tekst Nacrta izmena i dopuna Zakona o zaposlenima u AP i JLS i predlog Uredbe o sprovođenju internog i javnog konkursa za popunjavanje radnih mesta u AP i JLS.

Nacrt Zakona o izmenama i dopunama Zakona o zaposlenima u autonomnim  pokrajinama i jedinicama lokalne samouprave nalazi se na zvaničnom sajtu MDULS.gov.rs. Učesnici u javnoj raspravi svoje predloge, sugestije i komentare mogu dostaviti na Obrascu za komentare ili putem elektronske pošte: ljudskiresursi@mduls.gov.rs ili pisanim putem na adresu: Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave, Beograd, Birčaninova br. 6, sa naznakom: „Za javnu raspravu o Nacrtu zakona o izmenama i dopunama Zakona o zaposlenima u autonomnim pokrajinama i jedinicama lokalne samouprave”.

Na javnoj raspravi u Kragujevcu je učestvovalo preko 60 učesnika iz 21 opštine i grada iz čitave Srbije, a održaće se još 12. aprila u Beogradu i 24. aprila u Novom Sadu. Rasprave se održavaju u okviru projekta "Partnerstvo za dobru lokalnu samoupravu" koji podržava Vlada Švajcarske.