Ustanova kulture "Koraci" izdala je publikaciju Vodič za đake i studente, pod nazivom "Budući koraci". Ova publikacija koja broji preko 160 strana, deli se u tri odeljka u kojima se predstavljaju srednje škole sa teritorije Kragujevca i opština koje pripadaju Šumadijskom upravnom okrugu, fakulteti sa teritorije Republike Srbije, kao i privrednici koji predstavljaju svoje poslovanje i obrazovne profile koje zapošljavaju.

Grad Kragujevac, kao bogat privredni, kulturni i sportski centar takođe je predstavljen u ovoj publikaciji, pa se u njoj mogu pronaći turistički lokaliteti našeg grada, sportski sadržaji kao ponuda vannastavnih aktivnosti, ali i događaji koje treba posetiti u našem Kragujevcu.

Ovaj vodič, Ustanova kulture "Koraci" je pod pokroviteljstvom grada Kragujevca osmislila sa ciljem da pomogne budućim đacima i studentima u donošenju jedne od bitnijih životnih odluka, zbog čega će se na teritoriji Kragujevca i šumadijskih opština, đacima završnih razreda osnovnih i srednjih škola, publikacija podeliti besplatno, a putem sredstava javnog informisanja može se prelistati i onlajn u vidu elektronskog formata https://publuu.com/flip-book/107879/289744/page/1 https://online.flippingbook.com/view/361214445/

Đacima i studentima iz „Koraka“ poručuju da su ovom publikacijom želeli maksimalno da pomognu u postupku donošenja jedne od najbitnijih životnih odluka. Pod pokroviteljstvom grada Kragujevca, uz podršku Privredne komore Srbije – Regionalne privredne komore Šumadijskog i Pomoravskog upravnog okruga, osmisli su vodič u nameri da njihovi koraci krenu pravim putem imajući u vidu da su pred njima dani koji bitno određuju njihovu profesionalnu budućnost. Na jednom mestu su precizne informacije o postojećim obrazovnim institucijama i perspektive različitih nivoa obrazovanja kako bi procenili gde sutra mogu da se zaposle. Grad Kragujevac, kao univerzitetski i grad bogatog privrednog razvoja, nudi brojne mogućnosti zbog čega „Budući koraci“, sadrže i niz drugih bitnih informacija među kojima su i pregled kulturnih događaja i vannastavnih sadržaja.

Ustanova kulture „Koraci“ Vam želi da koračate brzo, ali sigurno - jer budućnost se ne čeka, budućnost se planira“, poručuju đacima i studentima iz ove ustanove.