U Pozorištu za decu i mlade danas je Svečanom akademijom obeleženo 75 godina postojanja Predškolske ustanove „Nada Naumović“.

Grad Kragujevac i Predškolska ustanova ''Nada Naumović'' imaju jako uspešnu saradnju koju krasi međusobno razumevanje, uvažavanje i izlaženje u susret potrebama ove ustanove u skladu sa mogućnostima. Ustanova danas obeležava 75 godina postojanja, a to znači 75 generacija osposobljavanih za život u kolektivu, učenih pravim vrednostima, prvim pesmicama, podsticanih na kreativnost, rekao je predsednik Skupštine grada Miroslav Petrašinović.

Želim da vam se zahvalim i čestitam u ime grada Kragujevca što ste efikasno reagovali na promene koje su razvojni trendovi u predškolskom obrazovanju postavili pred vas i što kvalitet vašeg pedagoškog, vaspitnog i obrazovnog rada nije jenjavao, već se, naprotiv, konstantno usavršavao, istakao je predsednik Petrašinović. On je podsetio da je uz pomoć države tokom proteklih godina realizovan značajan projekat rekonstrukcije vrtića Bambi i centralne kuhinje u kojoj se pripremaju obroci za preko dve hiljade mališana. Zbog potrebe za većim brojem zbrinute dece u vrtićima, gradonačelnik Nikola Dašić je pre nešto više od mesec dana potpisao ugovor sa resornim ministrom kojim će država finansirati izgradnju još jednog vrtića sa najmanje 200 mesta, a koji će ući u sistem Predškolske ustanove „Nada Naumović“, dodao je Petrašinović. To je pravi način da brinemo o našoj deci i stvaramo im uslove da rastu u zdravoj sredini i pripremaju se za školske dane i sve ono što ih kasnije u svetu odraslih i očekuje.

Sedam i po decenija koje danas proslavljamo protkane su našim zajedništvom, verom u ispravnost svega što činimo i svih naših odluka, verom u našu delotvornost, kazala je direktorka Predškolske ustanove, Milka Simić koja se obratila u ime kolektiva. Naš vrednosni sistem ujedno je i naš profesionalni kompas a godine za nama svedoci su naše ozbiljnosti, odgovornosti, doslednosti, kvalitetne vaspitno-obrazovne prakse i brige o našim najmlaćim sugrađanima. Dva su poklona koja treba da damo našoj deci - jedan su koreni, a drugi su krila, kazala je direktorka i zahvalila se Gradu Kragujevcu i svim institucijama, svojim kolegama i koleginicama na razumevanju, poverenju i podršci svih ovih godina.