Kragujevac ima potencijal. Iz godine u godinu, zahvaljujući brojnim investicijama, postaje sasvim drugačiji grad, vrlo privlačan za život.

Očekujem da radovi na rekonstrukciji zgrade Tržnice budu završeni do kraja ove godine, s obzirom na to da imamo podršku predsednika države koji je stao iza tog projekta.

Za izgradnju zgrade FILUM – a imamo saglasnost resornog ministarstva, a grad je u međuvremenu obezbedio lokaciju i projekat. Prema informacijama koje imam iz relevantnih republičkih institucija uskoro će biti obezbeđena i kreditna sredstva.

Još jedna značajna investicija države u grad Kragujevac je izgradnja novog stadiona. Nije realno da radovi počnu pre septembra imajući u vidu da se u narednim nedeljama očekuje raspsivanje tendera za izvođenje radova.

Očekujem da ove godine počne i izgradnja prvih pet kilometara severne obilaznice koja nam je mnogo važna zbog nove industrijske zone u Cvetojevcu.

Među kapitalnim investicijama je izgradnja i rekonstrukcija Univerzitetskog kliničkog centra najavljena za kraj iduće godine.

Iz sopstvenih sredstava realizujemo tri projekta, a to su rekonstrukcija Trga vojvode Radomira Putnika i nekadašnje zgrade suda kao i obnovu fasada u starom gradskom jezgru, jer želimo da vratimo centar grada tamo gde i pripada.