Gradsko veće je sednici održanoj 21. aprila usvojilo je izveštaj Komisije za ocenu najboljih radova na literarnom konkursu ''Đurđevdanski venac'' za učenike osnovnih i srednjih škola na teritoriji grada Kragujevca za 2023. godinu.

U kategoriji učenika osnovnih škola od prvog do četvrtog razreda prvo mesto osvojila je Iskra Sretenović učenica III/1 razreda OŠ "Vuk Stefanović Karadžić" na temu „Ulicama prestonog Kragujevca“, drugo Luka Milivojević učenik IV/1 razreda iz OŠ "19. oktobar" takođe na temu „Ulicama prestonog Kragujevca“ a treće je pripalo Dušanu Stojkoviću učeniku IV/2 iz OŠ "19. oktobar", Maršić na temu „Kragujevac - to sam ja“.

U kategoriji učenika osnovnih škola od petog do osmog razreda prvo mesto pripalo je Mateji Milenkoviću učeniku VIII/2 OŠ "Dragiša Luković Španac" – tema „Kragujevac - to sam ja“, drugo mesto Juliji Vučićević učenici VII/4 razreda OŠ "21. oktobar", na istu temu, a treće Lani Gojković učenici VI/1, OŠ "Miloje Simović", Dragobraća, takođe na temu „Kragujevac - to sam ja“.

U kategoriji učenika srednjih škola prvo mesto osvojila je Jelena Milovanović učenica I/7 razreda Prve kragujevačke gimnazije na temu „Kragujevac - duša s tragovima vremena koja prolaze njime“, drugo Teodora Vranješević učenica I/7 razreda Prve kragujevačke gimnazije na temu „Ulicama prestonog Kragujevca“ a treće mesto Anastasija Ristić učenica I/1 razreda Druge kragujevačke gimnazije na temu „Ulicama prestonog Kragujevca“.

Dobitnik posebne nagrade Statuete Đurđevdanski venac je Jelena Milovanović učenica I/7 razreda Prve kragujevačke gimnazije.