Tim za uništavanje neeksplodiranih ubojnih sredstava (NUS – a) Odeljenja za civilnu zaštitu Uprave za vanredne situacije u Kragujevcu Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, u četvrtak, 27. aprila, u periodu od 12.30 do 15.00 časova izvršiće preuzimanje, transport i uništavanje 13 komada NUS-a pronađenih na teritoriji Šumadijskog upravnog okruga: vežbovne protivoklopne mine TMA, minobacačka mina 82mm, ručne bombe M75.

Preuzimanje pronađenih ubojnih sredstava izvršiće se 27. aprila u 12.30 sati na lokaciji „Tenkodrom“ u Kragujevcu, u ulici Vladimira Rolovića bb, a u kamenolomu ''Staževica'' u selu Gradac, na teritoriji opštine Batočina, ubojna sredstava će biti uništena.