Sektor niskogradnje JKP-a Šumadija danas je izveo završne radove prve faze asfaltiranja Ulice Kadinjača u Mesnoj zajednici Bresnica koje je obišao gradonačelnik Kragujevca, Nikola Dašić, sa saradnicima.

Ljudi koji žive u ovoj ulici su generalno zadovoljni. Naravno da ima onih koji bi želeli i više i bolje od toga, ali ovo je jedna od one ključne četiri najskuplje ulice u gradu za čije je kompletno uređenje u punom profilu potrebno preko dva miliona evra, rekao je gradonačelnik Dašić. Te cifre su ravne ukupnim godišnjim budžetima za asfaltiranje i nije moguće uraditi samo jednu ulicu, a u ostatku grada ne raditi ništa tokom cele godine. Ovo je potez koji ljudima znači. Krenuli smo, poručio je gradonačelnik, i nastavićemo da radimo i ostale ulice tog kapaciteta, kao što su Sonje Marinković, Viška, Bresnička. Radićemo malo po malo, po 100, 200, 300 metara, koliko je u trenutku moguće, u skladu sa tim kako su rešeni imovinski odnosi i završeni projekti. On je izrazio očekivanje da će većina ljudi koji tu žive biti zadovoljna, jer će bar na ovom potezu Ulice Kadinjača ovog leta odahnuti od velike prašine.

Komunalno preduzeće Šumadija, Sektor niskogradnje, nastavlja sa svojim dužnostima na uređenju putne infrastrukture grada Kragujevca. U Ulici Kadinjača, u Mesnoj zajednici Bresnica, izvode se završni radovi na ugradnji 150 tona asfala u širini od četiri metra i dužini od 206 metara. Prethodno je izvršen mašinski iskop kamenog materijala, zatim je ugrađeno 450 kubika kamenog agregata u širini od pet metara, a šahte su podignute do nivoa kote. Vrednost ovih radova je 4,8 miliona dinara, kazao je direktor JKP Šumadija, Marko Vujnović. Za naredni period on je najavio asfaltiranje ulica 25. avgusta u MZ Bresnica, Pauna Jankovića na Deninom brdu, Cajgetovu u Vinogradima i dodao da je Sektor niskogradnje raspoređen po prigradskim naseljima – u Erdeču, Rogojevcu i Trmbasu. Radimo punom parom i nastavljamo tako sve do kraja godine, poručio je Vujnović.