Tim za uništavanje neeksplodiranih ubojnih sredstva (HUC-a) Odelenja za civilnu zaštitu Uprave za vanredne situacije u Kragujevcu Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, 24.05.2023. godine, u periodu od 12,30 do 15,00 časova izvršiće preuzimanje, transport i uništavanje HUC-a pronađenog na teritoriji Šumadijskog upravnog okruga i to:

• Ručna bomba M75, komada 11, iz postupka predaje neregistrovanog oružja i municije;
  • Ručna bomba M52P3, komada 13, iz postupka predaje neregistrovanog oružja i municije;
  • Ručna bomba M35, komada 2, iz postupka predaje neregistrovanog oružja i municije;
  • Ručna bomba, HH model, komada 8, iz postupka predaje neregistrovanog oružja i municije;
  • Ručna bomba M50P2, komada 2, iz postupka predaje neregistrovanog oružja i municije;
  • Artiljerijski projektil 76mm, komada 1, koji je pronađen dana 05.2023. godine na prostoru šumskog gazdinstva Bešnjaja, grad Kragujevac,
  • i druga ubojna sredstva koja he biti preuzeta u postupku predaje neregistrovanog oružja i municije do trenutka uništavanja.

Preuzimanje pronađenih ubojnih sredstava izvršiće se dana 24.05.2023. godine u 12,30 časova na lokaciji „Tenkodrom“ u Kragujevcu u ul. Vladimira Roloviha 66. Preuzeta ubojna sredstva biće uništena u kamenolomu „Straževica“, u selu Gradac, opština Batočina.