Gradsko veće je na sednici održanoj 30.05.2023. godine donelo Zaključak kojim se na javnu raspravu upućuje nacrt Odluke o izmenama Odluke o budžetu grada Kragujevca za 2023. godinu. Javna rasprava će se realizovati u periodu od 31. maja do 6. juna 2023. godine do 12.00 časova.

Nacrt Odluke o izmenama Odluke o budžetu grada Kragujevca za  2023. godinu, istaknut je na zvaničnom sajtu grada Kragujevca, link kragujevac.ls.gov.rs/tekst/6292/javna-rasprava-o-budzetu.php i oglasnoj tabli Gradske uprave grada Kragujevca.

Pozivaju se sve zainteresovane institucije, organizacije i pojedinci da uzmu učešće u javnoj raspravi o Nacrtu Odluke o izmenama Odluke o budžetu  grada Kragujevca za  2023. godinu, kao i da svoje primedbe i predloge dostave na jedan od sledećih načina:

• Predloge i sugestije moguće je dostaviti na e-mail javnaraspravabudzet@kg.org.rs
  • Predloge i sugestije u pisanom obliku moguće je dostaviti i ubacivanjem u kutiju za predloge do 6. juna 2023. godine do 12.00 časova, koja se nalazi u holu prizemlja Gradske uprave grada Kragujevca, Trg slobode broj 3, 34000 Kragujevac.
  • U pisanoj formi svi predlozi i sugestije koje stignu do 6. juna do 12.00 časova na adresu Gradske uprave za finansije i javne nabavke, Trg slobode broj 3, 34000 Kragujevac, smatraće se blagovremenim.

Razlozi za donošenje ove Odluke su:

- izmene i dopune u organizaciji gradskih uprava grada Kragujevca,

- promena načina plaćanja povlašćenog prevoza u cilju pripreme realizacije javno privatnog partnerstva za javni prevoz,

- raspored suficita koji je utvrđen na Konsolidovanom računu trezora na dan 31.12.2022. godine,

- redefinisanje prioriteta za finansiranje programa i projekata po oblastima do kraja budžetske godine u skladu sa očekivanim prilivima.

Odlukom su planirani ukupni prihodi i primanja, kao i rashodi i izdaci, u iznosu od 11.166.000.000 dinara, što predstavlja povećanje od 5,8% u odnosu na Odluku o budžetu za 2023. godinu.